İÇDAŞ’ın fabrika arazisine 18 talip var  

kobipostasi

İstanbul’un Bağcılar ilçesine bağlı Güneşli 1980’lerden sonra gelişen sanayi bölgelerinden biri… Ancak Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi Güneşli’de de dönüşüm başladı. Semtteki fabrikalar birer birer taşınıyor. Fabrikaların arazileri; konut, otel ve iş merkezi olarak değerleniyor.

Türkiye’nin en büyük demir çelik firmalarından İÇDAŞ  Demir Çelik, 2008 yılında Güneşli’deki fabrikasında imalatı durdurdu ve tesislerini Çanakkale Biga’ya taşıdı. İÇDAŞ’ın sahibi olan Aslan Ailesi şimdi Güneşli’deki 112 dönümlük arazilerini değerlendirmek için harekete geçti. Birkaç ay önce gazetelere araziyi “hasılat paylaşımı modeli” ile değerlendirmek istediklerini belirten bir ilan verdiler. Aldığımız bilgilere göre 212 İstanbul Power Outlet Alışveriş Merkezi’ne bir kilometre uzaklıkta olan araziyi değerlendirmek için Aslan Ailesi’ne 18 inşaat firması başvurmuş. Aile, iki emsali bulunan araziye karma proje yapılmasına sıcak bakıyormuş.

Başvuran firmalar arasında İbrahim Dumankaya Holding’e ait DKY İnşaat ve Altan Elmas’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Suryapı’nın olduğunu duyduk. Muhtemelen rezidans, otel ve ofisten oluşan karma bir projenin yapılacağı arazi için aile ay sonunda kararını verecekmiş. Bakalım İÇDAŞ’ın arazisini hangi şirket değerlendirecek?

Para Dergisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tarihi yalı yeniden dirilecek!

Mehmet Emin Ağa Yalısı, yeniden küllerinden doğacak. Kanlıca Bahai Körfezi’nde 19’uncu yüzyılın sonlarında inşa edilen Sipahiler Ağası Mehmet Emin Ağa’ya ait tarihi yalı, 1905 yılında büyük bir yangın geçirmiş ve tamamen kül olmuştu. Türkiye’de kül olan tarihi eserler çok fazla yeniden diriltilmez ama bu yalı yeniden yapılacak. İnşa edecek firma ise […]

Subscribe US Now