İbrahim Çeçen: Doların fazla risk taşımadığı kanısındayım

kobipostasi

Çeçen Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen 2012’de ciro hedeflerinin 3 milyar dolar olduğunu söyledi.

?2012 ciro hedefimiz 3 milyar dolar?

TÜRKİYE BEKLENTİSİ

2012?de büyümenin yavaşlayacağını söylemek mümkün. Zira euro bölgesinin içinde bulunduğu durum bizi de etkileyecek. Ben şahsen Türk özel sektörünün dinamik gücüne güveniyorum. Ülkenin en büyük sorunu cari açık konusunda alınan kararların sürekli hale gelmesiyle iyileşeceğini umuyorum. Kurlardaki dalgalanmanın bir müddet devam edeceğini düşünüyorum. Doların fazla risk taşımadığı kanısındayım. Ancak euro konusunda ciddi endişelerim var. Enflasyonda düşüş bekliyorum.

GRUP BEKLENTİSİ

İnşaat şirketimiz (İÇTAŞ) Rusya?daki Pulkova Havalimanı ve otoyol inşaatı ihalesini kazandı. Bu iki projenin maliyeti 3 milyar euro. Üç yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Erzincan İliç?te 350 milyon dolara baraj inşaatı yapıyoruz. Niksar HES, Trabzon Bölgesi HES inşatlarımızı 2012 yılında üretime açıyoruz. Trakya bölgesi (TRADAŞ) elektrik dağıtım şirketinin devir işlemlerini tamamladık. 2012?de faaliyetlerine grubumuz bünyesinde devam edecek. Bomonti projemizi 2012 sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Karasu Limanı inşaatına başlayacağız. 2012?de grup olarak 3 milyar dolar ciro hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Limak'ın hedefi, sürekli ve dengeli büyümek

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, ?Hedefimiz, sürekli ve dengeli büyüme? dedi. TÜRKİYE BEKLENTİSİ Türkiye?nin çok ciddi avantajları var. Bulunduğu coğrafya önemli kaynakları barındırıyor. Bu konumumuzla Avrupa?daki krizi fırsata dönüştüreceğimizi düşünüyorum. Beklentiler, 2012 yılında Türkiye ihracatının 150 milyar dolar olacağı yönünde. Büyüme 2012?de yüzde 3.5-4?lere düşse de yine de […]

Subscribe US Now