IATA: HAVAYOLU SEYAHATLERİ 2020’DE YÜZDE 66 DÜŞECEK

KOBİ Postası

Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA), Salı günü açıkladığı yeni rapora göre, küresel düzeyde havayolu trafiği 2020 yılında, 2019 yılına göre yüzde 66 düşecek.

IATA’nın bir önceki raporunda, küresel hava trafiğinde, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020 yılında beklenen daralma yüzde 63 olarak öngörülmüştü.

YOLCULAR UÇAĞA BİNMEDEN ÖNCE KOVİD-19 TESTİNDEN Mİ GEÇECEK?

IATA’dan Eylül ayının başlarında yapılan bir çağrıda, tüm havayolu yolcularının uçaklara binmeden önce sistemik olarak Covid-19 testinden geçirlemesini istenmiş ve küresel havayolu erişim ağının ancak bu yolla yeniden kurulabileceğini vurgulanmıştı.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı da Pazartesi günü açıkladığı raporda, ülke genelinde havayoulu yolcu sayısının 2020 yılında yüzde 53 düşmesinin beklendiğini açıkladı. Bakanlık öngörülerine göre, Rusya’da havayolu taşımacılığı yolcu sayısı 2020 yılında 60 milyon kişide kalması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TEMİZ ENERJİDEKİ 11,5 MİLYON İSTİHDAMIN YÜZDE 33’Ü GÜNEŞ ENERJİSİ YATIRIMLARINDA

Dünyada yenilenebilir enerji sektörü sayesinde sağlanan istihdam geçen yıl sonu itibarıyla 11,5 milyona ulaşırken, bunun yüzde 33’ünü oluşturan güneş enerjisi lider sektör oldu. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı’nın (IRENA) Yenilenebilir Enerji ve İstihdam – Yıllık Değerlendirme Raporu’na göre, küresel yenilenebilir enerji sektöründe istihdam 2012’den bu yana sürekli olarak büyüme gösterdi. Bu […]

Subscribe US Now