Hyundai FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışacak takımı ve pilotları tanıttı

kobipostasi

hyundai_i20_wrc_sezona_hazir13867559230_h1104564Gelecek yıl Hyundai Shell World Rally Team adıyla FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışacak olan Hyundai, gelecek sezonun takımını ve pilotlarını tanıttı.

Hyundai açıklamasına göre, uzun bir aradan sonra 2014 sezonuyla birlikte tekrar ralli parkurlarına geri dönecek olan Hyundai, gelecek sezonun takımını ve pilotlarını tanıttı.

2014’te Hyundai Shell World Rally Team adıyla FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışacak olan Hyundai, Türkiye’de üretilen i20 modeli üstüne geliştirilen i20 WRC ile şampiyonaya heyecan getirecek.

Hyundai Shell World Rally Team, 2014 sezonunda Thierry Neuville, Dani Sordo, Juho Hanninen ve Chris Atkinson’dan oluşan 4 pilot ile parkurlarda boy gösterecek.

Hyundai’nin Almanya’daki Genel Merkezi’nde lansmanı gerçekleştirilen Hyundai Shell World Rally Team’in takım patronu Michel Nandan konuyla ilgili olarak, “Takım olarak yarışlara en iyi şekilde hazırlanıyoruz ve bugün de büyük gururla yeni pilotlarımızı ve aracımızı sizlerle tanıştırıyoruz. Bir yıldan daha kısa bir süre içerisinde geliştirdiğimiz i20 WRC ve gerçekleştirdiğimiz testlerle markanın motorsporlarında neler yapabileceğini kanıtlayacağımıza inanıyorum. Sıfırdan başlayarak sadece bir yıla yakın sürede yol alabilmek aslında herşeyi özetliyor. Fakat önümüzde oldukça uzun bir sezon ve bu yarışlarda elde edeceğimiz çok fazla tecrübe var” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın yeni pilotu olarak açıklanan Dani Sordo ise, Hyundai WRC projesinin bir parçası olduğu için mutlu olduğunu belirterek, “Çok genç bir takım olabiliriz ama burada deneyimli isimler ve profesyonel bir takım ruhu var. İlk yarış olan Monte Carlo’da start alacağım ve WRC kariyerime Hyundai markasıyla devam edeceğim. Sezon boyunca en iyi puanları elde etmeyi ve başarılı bir yıl geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Verilen bilgilere göre, Dünya Ralli Şampiyonası’nda edinilen tecrübe ile hazırlanacak yüksek performanslı araçlar bundan sonra “N” serisi olarak adlandırılacak. “N” ismi, hem i20 WRC’nin hem de yeni çıkacak yüksek performanslı otomobillerin gelişiminde önemli yere sahip olacak.

Hyundai’nin Kore’deki Namyang Ar&Ge merkezinden ismini alan “N” serisi araçların gelişiminde, Hyundai’nin Nürburgring’de kurduğu yeni merkezde elde edilen tecrübelerden de faydalanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TOBB'tan gümrük kapılarıyla ilgili açıklama

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) basında gümrük kapılarıyla ilgili olarak çıkan, ‘’İşte Meclis’ten gizlenen Rifat Baba raporu” başlıklı haber nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şöyle: Bugün bir gazetedeki ‘’İşte Meclis’ten gizlenen Rifat Baba raporu’’haberi ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına açıklama yapılması lüzumu doğmuştur. 1.        Öncelikle vurgulamak isterim ki; şahsım gümrük […]

Subscribe US Now