Hijyen Devi Diversey’in Gebze Fabrika’sına TSE’den “Güvenli Üretim Belgesi”

admin

Türkiye’de ve tüm dünyada küresel salgın ilan edilen “COVID-19” ile mücadele sürerken, ülkemizde de her türlü önlem en üst seviyede alınmaya devam ediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi kuruluşlarını Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) vermiş olduğu “Güvenli Üretim Belgesi”ni almaya davet ediyor; bu davete cevap vererek belgeyi almaya hak kazanan firmalardan birisi de temizlik ve hijyen teknolojileri konusunda dünya devi olan Diversey.

İnsanları korumak ve onlara sağlıklı bir yaşam sağlamak hedefiyle çalışan Diversey, Gebze Fabrika’sında Ocak ayından bu yana aldığı Covid-19 önlemleri, hayata geçirdiği uygulamalar ve düzenlemelerle bu belgeyi almaya hak kazandı.

Diversey MEA (Orta Doğu ve Afrika) Profesyonel İş Birimi Bölge Başkan Yardımcısı Gökhan Özdöl, COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaktan gurur duyduklarını ve koronavirüs mücadelesine her zaman destek olmaya devam edeceklerini vurgulayarak şunları söyledi; “Diversey olarak üstlendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz. Her zaman hijyeni ve sağlığı ön planda tutuyor, toplumumuz için çalışıyoruz. Bunun karşılığı olarak Gebze Fabrika’mızda, Türk Standartları Enstitüsü tarafından Covid-19 önlemleri kapsamında verilen “Güvenli Üretim Belgesi”ni almaya hak kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Bundan sonra da toplumumuzu korumak ve sağlıklı bir yaşam sağlamak için ülkemize destek olmaya devam edeceğiz.”

Hijyeni ve sağlığı her zaman en ön planda tutan ve COVID-19 mücadelesine destek veren Diversey, “Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazanan Gebze Fabrikası’nda, Mayıs ayı itibariyle toplumun ve bireylerin sağlığını korumada önemli yeri olan, temizlik ve dezenfeksiyonu aynı anda sağlayabilen, patentli AHP® (Hızlandırılmış Hidrojen Peroksit®) teknolojisi ile geliştirilmiş Oxivir Plus ve Oxivir Excel ürünlerinin üretimini yapacağını duyurmuştu. Diversey, koronavirüsle mücadele kapsamında önemli rol oynayan Oxivir ürün serisinden yılda 1000 ton üretebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

WORLDFOOD ISTANBUL KATILIMCILARI, FUAR ÖNCESİ HYVE CONNECT İLE İHRACAT FIRSATLARI YAKALIYOR

Yeni normal dönemin ilk aylarını geride bırakan Türkiye ekonomisi olumlu sinyaller veriyor. Bu yıl 28’inci kez TÜYAP’ta, İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) ve Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) iş birliğinde, dünyanın ve Türkiye’nin en büyük fuarcılık şirketi Hyve Group tarafından 25 – 28 Kasım […]

Subscribe US Now

Betboo