Her çocuk mucit doğar

admin

MarjinalSosyal’in girişimi ve Facebook’un katkılarıyla başlatılan Sosyal Bağış Hareketi, Türkiye’de bireysel bağış ile sivil toplum kuruluşu (STK) bilincini uyandırmak ve STK’lara güç vermek adına çalışmalarına devam ediyor. 15 ay boyunca her ay bir STK’nın tanıtıldığı hareketin ikinci STK’sı Bilim Kahramanları Derneği oldu. Her ayın ikinci perşembesinin bir STK’ya “Sosyal Bağış Günü” olarak adandığı harekette, 11 Mayıs Perşembe günü bağışlar Bilim Kahramanları Derneği için toplanacak.
Bilim Kahramanları Derneği, Türkiye’de bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın, hiçbir ayrım olmaksızın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi adına çocuk ve gençleri bilimle buluşturuyor. 5 yılda 56 ilden 13.966 bilim kahramanına ulaşan dernek, çocuk ve gençlere fen, matematik, mühendislik, teknoloji, sorgulama, problem çözme, eleştirel düşünme, araştırma, sunum, zaman kullanımı, iletişim, takım çalışması, organizasyon, tasarım, kodlama becerileri alanlarında özgüven kazandırıyor. Bugüne kadar 17 farklı alanda 38 yaş altı 34 bilim insanını da ödüllendiren derneğin projeleri arasında Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST® LEGO® League Junior (FLL® Jr.) (6-10 yaş), Bilim Kahramanları Buluşuyor / FLL (9-16 yaş) ve Dünya Robot Olimpiyatı /WRO (10-19 yaş) bulunuyor.
Bilim Kahramanları için yapılacak her bağışın hem bilime hem de toplumsal kalkınmaya katkısı olacağını belirten Bilim Kahramanları Derneği Genel Sekreteri Özlem Mutlu Doğan, “Sosyal Bağış Hareketi’ne dahil olmak toplumumuzda bilimsel farkındalığı artırmak adına önemli bir adım. Biz Bilim Kahramanları Derneği olarak bilimi genç zihinlerle buluşturarak toplumsal kalkınma ve gezegenimiz için fikirler üretiyoruz. Bilimin dil, din, sosyal ve ekonomik durum fark etmeksizin her çocuk için olduğunu savunuyoruz. Bilim kahramanlarına bilim sevgisini ve merak etmeyi “rekabet” bilinciyle değil, dayanışma ve takım ruhuyla aşılıyoruz. Bu anlamda yapılacak her bağışın bir mucitin ve toplumumuzun geleceğini değiştireceğine inanıyoruz” dedi.
Bilim Kahramanları Derneği’ne 11 Mayıs Perşembe günü Facebook üzerinden Fonzip veya BKM chatbot altyapılarıyla ya da doğrudan Bilim Kahramanları Derneği internet sitesinden bağış yapılabiliyor. Bilim Kahramanları ve Sosyal Bağış Hareketi için kullanılacak hashtagler; “#sosyalbağışhareketi”, “#birinizhepimiziçin”, ”herçocukmucitdoğar” olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Avrupa’da tekli ürünler Doğu’da ise takımlar talep görüyor

İsmini İtalyanca “rappresentanze selezionate” yani “en iyi tasarımların seçkisi” söyleminden alan dünyaca ünlü İtalyan mobilya markası Rapsel’in kurucusu Aldo Provini, Türkiye’nin doğusunda büyümek ve Avrupa’da rekabetçi fiyatlara sahip olabilmek için Türk ASH INTERNI ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Başta Philippe Starck olmak üzere Hariri Hariri, Matteo Thun, Andree Putman, […]

Subscribe US Now

Betboo