Hedefler için İş Dünyası Platformu KOBİ’leri sürdürülebilirlik raporlamasına teşvik ediyor

admin

Sürdürülebilirlik çalışmalarının daha büyük önem kazandığı bu günlerde Hedefler için İş Dünyası Platformu Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hedef belirleme ve raporlamalarının başta KOBİ’ler olmak üzere yerel şirketlere yaygınlaştırılması amacıyla raporlama alanında danışmanlık yapan şirketlerle bir araya geldi.

Hedefler için İş Dünyası Platformu (B4G), Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hedef belirleme ve raporlamaların yerel şirketlere özellikle KOBİ’lerde yaygınlaştırılmasına yönelik çevrimiçi bir toplantı düzenledi. Türkiye’de sürdürülebilirlik raporlaması konusunda danışmanlık veren şirketler ile yapılan buluşmada uzmanlar,başta Kobiler olmak üzere yerel şirketlerin sürdürülebilirlik raporlama faaliyetlerine teşvik edilmesi için neler yapılabileceğini değerlendirdi.

Hedefler için İş Dünyası Platformu Direktörü Pelin Kihtir, Anadolu Grubu Kurumsal İlişkiler ve İletişim Koordinatörü Kaan Ünver ve Global Compact Türkiye Genel Sekreteri Melda Çele’nin açılış konuşmalarını yaptığı toplantıya katılımcılar tartışma gruplarına ayrılarak başta Kobiler olmak üzere yerel şirketlerin raporlama alanında daha fazla teşvik edilmesine ve bu alanda onlara verilebilecek desteklere yönelik değerlendirmelerde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TEKNOFEST’TE GENÇ YETENEKLER GELECEĞİN OTONOM ARAÇLARI İÇİN YARIŞTI

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST için geri sayım devam ederken, geleceğimizi değiştirecek otonom araçlar için BİLİŞİM VADİSİ, TÜBİTAK ve HAVELSAN yürütücülüğünde düzenlenen Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması muhteşem anlara sahne oldu. Katılımcılarını otonom araç teknolojileri alanında özgün tasarım, algoritma ve raporlama hususlarında yetkinlik kazanmaya teşvik eden […]

Subscribe US Now

Betboo