Haftalık Pazar Alışverişi Kapınıza Geldi

admin

Tarlada o mevsim ne çıktıysa kapınıza kadar getiriyoruz.
Hem de en taze şekilde ücretsiz teslim.

İstanbul’da Nisan ayında hizmet vermeye başlayan Mevsimi, insanlara pazara gitmeden, sadece 2-3 tıkla, haftalık sebze meyve siparişlerini çok kolay bir şekilde yapmalarına imkan veriyor. Bu yeni sistem sayesinde tüketiciler hem ne alacağım derdinden kurtuluyor, hem pazara veya markete gitmelerine gerek kalmıyor, hem de uygun fiyata en taze ürünlere ulaşmış oluyorlar.

Herkesin sağlıklı ve taze gıdaya, uygun fiyata ulaşabilmesi gerektiğine inanarak bu yola çıktık. Türkiye’de her yıl milyonlarca ton gıda, tarladan sofraya gelene kadar heba oluyor. Bunun bir çok sebebi var. Fakat asıl sebep, bu yolculuğun gereğinden fazla uzun olması. Bu yolculuk esnasında bu sebze meyveler ayrıca tazeliğini de kaybediyor. Bu verimsiz zincirin bir sonucu olarak da insanımız gereğinden daha pahalıya tüketiyor.

Biz dedik ki, bunu düzeltebiliriz. Daha kısa, daha akıllıca tasarlanmış bir zincir ile, ülkemizin tarımına, insanına bir katkı sunabileceğimize inandık. Bu ülkenin tarımının kalkınması lazım. Bunun yolu da üreticinin para kazanmasından geçiyor. İşte bu yüzden daha adil bir sistem ile paydaşların emeklerinin karşılığını almasını, ve tüketicinin de daha ekonomik şekilde beslenmesini sağlayabiliriz. Eskiden süpermarkete gidilmezmiş. Eski zamanlarda tarlada ne çıkarsa, sandıklarla büyük şehirlere gelirmiş. İşte o zamanlarda insanımız hem daha sağlıklı beslenirmiş, hem daha taze ve lezzetli gıda yermiş, hem de çok daha uygun bir fiyata tüketirmiş. Yine öyle olsa güzel olmaz mı?

Teknolojinin ve akıllıca tasarlanmış bir tedarik zincirinin kullanılmasıyla bu mümkün. Bu yeni girişim sayesinde ülkede sebze meyve alma alışkanlıkları artık değişecek. Canımızın tükettiğini değil, doğanın sunduğunu tüketme zamanı geldi. Şimdi sağlıklı beslenmenin ve bunu uygun fiyata almanın mevsimi!

Kurucu Can Kağıtçıbaşı. Şirket Mart ayında kuruldu ve Nisan’da faaliyete başladı. Can Kağıtçıbaşı, yıllarını çiftçiliğe adamış olan bir babanın oğlu. Robert Kolej’i bitirdikten sonra Koç İşletme’den mezun oluyor. Ardından da Amerika’da yüksek lisans yapmaya Kaliforniya’ya gidiyor. Burada girişimcilik ve pazarlama çift ana dal okuyup ülkesine dönüyor. Uzun yıllar çeşitli dijital projelere hayat verdikten sonra ülkedeki en büyük problemlerin üzerine gitmeye karar veriyor. Dijital dünyadan elde ettiği bilgileri, ülkenin tarımı için kullanıp hem üreticilerin hakettiği parayı kazandığı, hem de tüketicilerin uygun fiyata gıdaya sahip olabilmesini sağlayan Mevsimi projesini hayata geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

En çok gece saatlerinde araç baktık, 2015 model otomobilleri inceledik

sahibinden.com, araç ilanlarına ait Ağustos ayına ilişkin verilerini açıkladı. Rapora göre Ağustos ayında en çok otomobil ilanı verildi. Otomobil ilanlarını sırasıyla, Minivan & Panelvan, Arazi, SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar ilanları takip etti. En çok ilanı verilen otomobil markalarının sıralaması Renault, Volkswagen, Opel, Ford ve Fiat olurken model […]

Subscribe US Now

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kobipostasi.net.php1 was not found on this server.