Haftada 3 gün, 11’er saat ve 75 yaşına kadar

kobipostasi

Carlos SlimYaklaşık 82 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ismi olan Meksikalı işadamı Carlos Slim, kaliteli bir yaşam için haftada 3 gün çalışmak gerektiğini söyledi.

CNNMoney’de Christine Romans’a konuşan telekomünikasyon devi Slim, haftalık çalışmayı kısaltırken, iş saatlerini ve emeklilik yaşını uzatmayı önerdi.

“Hayatınız boyunca kendinize daha fazla zaman ayırmalısınız-65 yaşında ve emekli olduğunuz da değil” diyen işadamı, ideal çalışma planını, günde “11 saat, haftada 3 gün ve 75 yaşına kadar” şeklinde açıkladı.

74 yaşındaki milyarder, ne zaman olacağı konusunda birşey söyleyemese de önerisi için “Eminim bir gün olacak” ifadelerini kullandı.

“Hizmetler mümkün olduğunca devam etmeli, makineler 24 saat çalışmalı” diyen Slim, ancak insanların kendileri ve aileleri için daha fazla zaman hakkettiğini söyledi.

Carlos Slim, bu düzenin genç iş gücünü artıracağına ve ekonomiye pozitif etki edeceğine inandığını söyledi.

81 milyar dolarlık servete sahip olan Microsoft’un sahibi Bill Gates’i tahtından eden Carlos Slim, Forbes’un en zenginler listesinde birinci sıraya oturmayı başardı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bu olaylar ne için? Kime fayda sağlıyor?

İktisadi Kalkınma Vakfı son günlerde yaşanan olaylar üzerine “Bu olaylar ne için? Kime fayda sağlıyor?” başlıklı bir açıklama yaptı. İKV kamuoyu duyurusu şöyle: 1965 yılında ülkemizin AB’ne katılım hedefi doğrultusunda sürece destek vermek üzere kurulmuş alanında ilk ve tek ihtisas kuruluşu olan İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) olarak ülkemizde son bir haftadır […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx