GÜRALLAR CAM AMBALAJ, DÜNYACA ÜNLÜ TASARIM ÖDÜLÜ RED DOT 2019’UN SAHİBİ OLDU!

admin

Red Dot; moda ve takı tasarımından, elektronik cihazlara, mutfak eşyalarından mobilyalara kadar uzanan geniş bir alanda, seçkin uluslararası ürün tasarımlarını ödüllendiren tasarım konsepti yarışmasıdır. Her sene dünyanın en seçkin markalarının yeni ve yaratıcı tasarımlarıyla katıldığı yarışma; aynı zamanda endüstriyel tasarımla ilgilenen katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek iş ortakları bulmalarına da ön ayak olduğu için önem taşımaktadır.

Bu prestijli yarışmanın bu yılki ödül alan tasarımlarından biri ise Dubai’de bulunan Infinity Tower’dan esinlenilerek tasarlanan “Mai Dubai” şişesi olmuştur. 1 Kasım 2019 tarihinde Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirilecek törende GCA da Red Dot Tasarım Ödülünü ülkesine taşımanın gururu ile tören alanında olacak.

Dünyanın en yüksek bükümlü gökdeleni olarak kabul edilen Dubai’deki Infinity Tower, 330 ml ve 750 ml olarak tasarlanan “Mai Dubai” şişesinin esin kaynağı olmuştur. Ergonomik yapısıyla kullanıcısına kolay bir kavrayış sağlarken, tasarımıyla da estetik ve şık bir görsellik sunmaktadır.

“Mai Dubai” şişe tasarımı; kırmızı etiketli kapağı ile güç ve tutku hislerini temsil ederken, bükümlü ve parlak yapısıyla tüm bakışları üzerine toplamaktadır. Tasarımı ile premium cam şişelere yeni bir bakış açısı kazandıran Mai Dubai şişesi; 5 bini aşkın yeni tasarımın arasından sıyrılarak jüri üyelerinden tam puan almayı başarmıştır.

Cam ambalaj tasarımlarının her birini iş ortaklarının ihtiyaç ve memnuniyetine göre özgün bir şekilde tasarlayan Gürallar Cam Ambalaj, alanında uzman mühendisleri ve tasarımcılarıyla, küresel çapta ses getiren yarışmalardan lider dönmeye devam etmektedir. Gürallar Cam Ambalaj, 2017 yılında Galata Kulesi’nden ilham alarak tasarladığı Beyoğlu Gazoz şişesi ile de Red Dot Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Ar-Ge ve inovatif yatırımlara her zaman öncelik veren Gürallar Cam Ambalaj, gelişen teknolojiyi, üretim süreciyle birleştirerek; cam ambalaj sektöründe yenilikçi adımlar atmaya devam etmektedir.

GCA GÜRALLAR CAM AMBALAJ HAKKINDA:

Temelini 2015 yılında atan Gürallar Cam Ambalaj (GCA), Gürallar Grubu’nun LAV markasıyla 20 yıla aşkın sofra camı üretiminden edindiği birikim ve deneyimini cam ambalaj sektöründe de yenilikçi bir yaklaşımla hayata geçirmeye devam ediyor. GCA, sadece ülkemizde değil dünya çapında da önemli başarılara imza atarak, uluslararası arenada cam ambalaj sektöründe öncelikli olarak tercih edilen oyunculardan biri olma hedefine hızla yaklaşıyor.

Gürallar Cam Ambalaj dört yıl gibi kısa bir sürede, AR-GE alanında gerçekleştirdiği etkin ve sürdürülebilir çalışmalarıyla ülkemizdeki cam ambalaj sektörünü ileriye taşıyacak projeleri başarıyla yürütüyor. Kaliteli ve güvenli üretim gerçekleştirmenin dışında, çevreye ve insana saygıyı daima ön planda tutmayı, birliktelik oluşturduğu müşterilerini “İş Ortağı” olarak kabul ederek müşterilerine ve ülke ekonomisine değer katmayı görev edinerek faaliyetlerini sürdürüyor.

Tasarımdan satış pazarlama faaliyetlerine kadar tüm süreçlerinde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve BRC/IoP Ürün Güvenliği Yönetim Sistemleri’ne uygun çalışan Gürallar Cam Ambalaj; çevreye saygılı üretimi önemseyen, geri dönüşüm konusuna büyük hassasiyetle yaklaşan, doğayı korumak adına çeşitli projeleri üreten ve uluslararası boyutta yürütülen projelere destek veren, ülkemizdeki cam ambalaj sektörüne yeni bir soluk getiren bir cam ambalaj üreticisidir.

Üretim proseslerinden, kalite kontrol ve paketleme proseslerine kadar her aşamada en son teknolojinin kullanıldığı üretim tesisinde, tüm işlemler otomasyon sistemleri ile yürütülüyor. Daima ileriyi gören ve geleceğe yatırım yapan Gürallar Cam Ambalaj, üretim tesisinin altyapısını birden çok cam üretim fırını ile üretim yapabilecek şekilde tasarlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye Rüzgar Enerjisi 2019 İlk Yarı İstatistikleri açıklandı

“RÜZGAR SEKTÖRÜ YENİ YEKDEM’LE UMUT TAZELER” Türkiye Rüzgar İstatistikleri Raporu’nun 2019’un ilk 6 ayını kapsayan verileri Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği TÜREB tarafından yayımlandı. Buna göre Temmuz 2019 itibarıyla Türkiye’de rüzgarın ülkenin enerji ihtiyacını sağlama oranı yüzde 7,40’a ulaştı. Türkiye’nin kurulu rüzgar gücü Temmuz 2019 itibarıyla 7 bin 615 MW’a çıkarken […]

Subscribe US Now