GÜNDEMDEKİ HAREKETLİLİK TÜKETİCİLERİN KREDİ TALEPLERİNDE CİDDİ FARK YARATMADI

admin

Kredi piyasasındaki hareketlilik devam ediyor

Kredi karşılaştırma ve danışmanlık firması olarak hizmet veren Hangikredi.com’dan alınan verilere göre, dijital platformlarda kullanıcıların kredi arayışı, faiz oranlarındaki düşüşe rağmen, bir önceki haftaya göre daha düşük seviyede ilerlese de ciddi bir değişiklik söz konusu değil. Kredi başvurularında da bir önceki döneme göre düşüş olduğunu dile getiren Hangikredi.com uzmanlarına göre bu düşüş, gündemin etkisiyle gerçekleşen geçici bir durum. Konut ve taşıttaki faiz oranı indirimlerinin bir alım fırsatı olduğunu dile getiren uzmanlar ilerleyen günlerde kredi piyasasındaki hareketliliğin devam edeceğini öngörüyor.

Tüketiciler Para Politikaları Kurulu kararını bekliyor

Tüketicilerin kredi kararını etkileyen bir diğer etmen ise 24 Ekim’de gerçekleşecek olan Para Politikaları Kurulu toplantısı. Geçtiğimiz aylarda yapılan toplantılarda çıkan faiz indirimi kararının ardından kredi faiz oranlarında da yapılan indirimler, 24 Ekim’de alınacak kararla ilgili tüketicilerde indirimin devam etmesi yönünde bir beklenti oluşturdu. Merkez Bankasının 24 Ekim’de gerçekleştireceği Para Politikaları Kurulu toplantısından düşen enflasyonun etkisiyle 125 baz puana kadar faiz indirimi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İTO ESKİ BAŞKANI MURAT YALÇINTAŞ'TAN GENÇ CEO'LARA TAVSİYE

Ortak Akıl İş Platformu tarafından düzenlenen dönemin ilk toplantısında, Genç Liderler Kulübü üyesi girişimci ve şirketlerin yeni kuşak temsilcisi 110 genç iş insanı, İstanbul Ticaret Odası geçmiş dönem başkanlarından, İstanbul Ticaret Üniversitesi Dış Ticaret Enstitüsü Müdürü Doç.Dr. Murat Yalçıntaş ile Elite World Europe Otel’de bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını […]

Subscribe US Now