Gümrük Müşavirleri 108. yaşını kutladı

admin

Gümrük camiasının 15 Temmuz darbe girişiminde ve sonrasında yaşanan terör olaylarında üç şehit verdiğini dile getiren İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Başkanı Serdar Keskin “Yıllarca Milletimiz için bir mozaik benzetmesi yapıldı. Milletimiz Türk, Kürt, Çerkez, Laz, Boşnak ve gayrimüslimlerle bir tunçtur. Tunç parçalanmaz. Çünkü vatan sevgimiz birdir. Mozaik gibi düştüğünde kırılmaz. Ne 15 Temmuz gibi olaylar ne de başka terör saldırıları bizi parçalayamaz, yıkamaz, kıramaz.” sözleriyle de milli birliğe dikkat çekti. İTO Başkanı İbrahim Çağlar da şehit ailesi ile yakında ilgilenerek, her zaman yanlarında olduklarını dile getirdi.

Türkiye’nin en eski mesleklerinden olan, sektörde yüz binden fazla çalışanıyla gümrük işlemlerinin %91’ni gerçekleştiren gümrük müşavirlerinin, gündeminde 2023 hedefleri ve ETİK olduğunu belirten İGMD Başkanı Keskin “Gümrükler sadece gümrük işlemlerinin yapıldığı yerler değildir. Gümrükler insan, hayvan sağlığının, çevrenin ve doğanın korunması, ülke güvenliğinin sağlanması, rekabet gücünün arttırılması için de çalışıldığı yerlerdir. Bu nedenle düzenlediğimiz milyonlarca beyannamede bu unsurlara dikkat ediyor, ülkemizin dış ticarette büyümesi için hassasiyetle ve etik çerçevesinde çalışıyoruz. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Cesur ve Güzel dizisinin finaline damga vuran kitap TT oldu

CESUR VE GÜZEL’İN FİNALİNE DAMGA VURAN ROMAN! Hamile olan Sühan aylar boyunca yoğun bakımda kaldı, Cesur ise intikam için Rıza’nın peşindeydi. Sühan yaşayacak mı heyecanı devam ederken Cesur Rıza’dan intikam alırken ya öldürecek ya da ölecekti. Heyecanın doruklarda olduğu anlarda, Sühan’ın en yakın arkaaşı Şirin ona 500 yıllık bir aşk […]

Subscribe US Now