GENÇLER “EN ÇEKİCİ İŞVEREN” OLARAK ABDİ İBRAHİM’İ SEÇTİ

KOBİ Postası

Abdi İbrahim, gençlerin iş ve işveren markalarına dair eğilimlerini ölçen ve Universum Türkiye tarafından gerçekleştirilen “En Çekici İşverenler Araştırması’nda” en çekici işveren seçildi.
Türkiye’nin En Çekici İşverenleri 2020 Araştırması sonuçları açıklandı. Türkiye’nin gençleri, yine Abdi İbrahim’i “En Çekici İşverenler” listesinde ilk sıralara yerleştirdi.
Gençlerin iş ve işveren markalarına dair eğilimlerini ölçen bu önemli çalışmada Abdi İbrahim, Tıp/Sağlık Bilimleri kategorisindeki öğrencilerin tercihleriyle 1’inci, genç profesyonellerin tercihleriyle ise 3’üncü sırada yer aldı. Fen Bilimleri kategorisinde ise öğrencilerin görüşlerine göre 1’inci, bu alandaki genç profesyonellerin değerlendirmeleriyle ise 2’inci sıraya yerleşerek büyük bir başarı elde etti.
Genç yetenek araştırmalarının küresel lideri Universum tarafından 61 ülkede 1,5 milyonun üzerinde genç ile gerçekleştirilen “En Çekici İşveren Araştırması”nın Türkiye ayağı sekizinci yılında, Türkiye’nin önde gelen 55 üniversitesinde gerçekleştirildi. Araştırma kapsamında; iktisadi idari bilimler, mühendislik, bilişim teknolojileri, fen bilimleri, sağlık, tıp, edebiyat, hukuk, eğitim ve sosyal bilimler alanlarında eğitim gören toplam 54 bin 597 öğrenci ve ortalama iş deneyimi yaklaşık 4,5 yıl olan 17 bin 25 genç profesyonelden içgörüleri alındı.
Kasım 2019 ve Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmada gençlerin; iş, şirket, sektör tercihlerini belirleyen 40 temel işveren markası niteliklerinin karşılaştırmalı ölçümü baz alındı. İnternet ortamında, anketler aracılığıyla yapılan araştırma sonunda her kategoride ilk 50 şirket belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

HEM İHTİŞAMLI HEM MODERN ROSE GOLD RENGİYLE OFİS ŞIKLIĞI ATLAS’TA

Modern ve lüks çağrışımlar yaratarak mekânlara elegan bir görünüm katan rose gold rengi şimdi iş hayatınızda size şıklık katıyor. Zengin seçenekleriyle rose gold rengindeki masaüstü ofis gereçleri, laptop ve sırt çantaları, defterler, evrak dosyaları gibi pek çok ürün Atlas, ofiste de gösterişi bırakmak istemeyenlerin adresi oluyor.Ofis, hobi, sanat ve kırtasiye […]

Subscribe US Now