Gelişen ülke paraları şimdi de Çin’in oyuncağı oldu

admin

Asya para birimleri, Çin’in parasal genişlemeye yönelik daha fazla tedbir açıklamasının ardından düşerken devlet tahvillerinde Pazartesi günü yaşanan sıçrama doları yükseltirken bölgesel tahviller üzerinde baskı oluşturdu.

Singapur’da ANZ Banking Group’ta Asya Araştırma Müdürü Khoon Goh, “Trump’ın piyasalarla ilgili attığı tweetlerin etkisi geçici oldu, doların gücü eskiye döndü” açıklamasını yaptı.

Endonezya Rupiahı, Asya paralarındaki düşüşe öncülük yaparken, Offshore Yuan ise Rupiah’ı izledi. Japon Yeni ve Hong Kong Doları bölgede kazanç sağlayan iki para birimi oldular. Avustralya ve Güney Kore tahvilleri en fazla düşen tahviller oldular.

Çin Merkez Bankası (PBOC), günlük yuan fiksingini yüzde 0.44 azalttı. Güney Kore Wonu, yaklaşık 9 ayın düşüğüne geriledi. ABD Doları/Hindistan Rupisi paritesinde 1 ay vadeli uzlaşmalı kontratlar yatay seyir izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Her şirkete yapay zeka satacak

Globalleşen dünya, bir yandan iş yapma şekillerini değiştirirken diğer yandan farklı iş alanları da yaratıyor. Artık hemen hemen bütün sektörlerin teknoloji ile bütünleştiği dünyada, geleceği yapay zekalar kurguluyor. Türkiye’de de bu işi yapmaya aday genç beyinler var.  Bu beyinlerin buluşma noktası da kuşkusuz Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM). Bilgisayar çağında kağıt […]

Subscribe US Now