Fuar ve Zirve’nin odak noktası “Uzaktan Eğitim” olacak

admin

Tarsus Turkey, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) işbirliğinde gerçekleştirdiği GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’nın yeni tarihini açıkladı. Okul yöneticileri ile teknoloji tedarikçilerini buluşturacak fuar, Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi ile birlikte 27-29 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenlenecek.

 

Bu yıl Ekim ayında gerçekleşmesi planlanan GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, 2021 yılı Mayıs’ına ertelendi. Milyarlarca dolarlık büyüklüğe sahip Türkiye Eğitim Sektörü’ne ürün, hizmet, uygulama ve teknoloji tedarik eden ulusal ve uluslararası firmalar, yeniliklerini GESS Türkiye 2021’de sergileyecek. Yeni tarihe ilişkin bir açıklama yapan Tarsus Turkey Genel Müdürü Zekeriya Aytemur; “Okulların açılış tarihi ile ilgili süren belirsizlik nedeniyle, katılımcılarımızın önemli bir kısmı fuarın açılması konusundaki endişelerini bizimle paylaştılar.  Diğer yandan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü de salgın sürecinin ve bulaş riskinin kestirilememesi nedeniyle, etkinlik için yeni bir tarih belirlenmesini talep etti. Hem Bakanlığın talebi hem de katılımcılarımızın neredeyse tamamının erteleme yönündeki görüşü üzerine; mevcut koşulların başarılı bir fuar için yeterli olmadığını dikkate alarak GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı ile Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nin yeni tarihini 27-29 Mayıs 2021 olarak kararlaştırdık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Lidya Grup, İlk 500 Bilişim Şirketi 2019’a damgasını vurdu

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, 2019’a damgasını vuran ilk 500 bilişim şirketi arasında temsil ettiği kategorilerde her yıl olduğu gibi bu yılda ilk sıralara yerleşti. Bu yıl 21.’cisi yapılan “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019- Bilişim 500 Araştırması”nın sonuçları, geçtiğimiz günlerde online düzenlenen bir ödül töreni ile açıklandı. Bilişim […]

Subscribe US Now

Betboo