FMV Işık Okulları öğrencileri, Uluslararası Matematik Olimpiyatları’nda dünya birincisi oldu

admin

FMV Işık Okulları öğrencileri, başarılarına bir yenisini daha ekledi. FMV Işık Ortaokulu’nu gururlandıran sonuç Rusya’nın yaptığı Uluslararası Matematik Olimpiyatları URFODU’dan geldi. Farklı ülkelerden 1.507 okul ve 65.006 öğrencinin katıldığı matematik olimpiyatında 5. sınıf öğrencisi Zeynep Aygün, 7. sınıf öğrencileri Duru Yılmaz ve Beren Tur dünya birincisi olarak altın madalya ile ödüllendirildi.

URFODU Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması 9.12.29019 ve 10.05.2020 tarihlerinde iki farklı oturumda Rusya Ekaterinburg merkezli olarak online ortamda gerçekleştirildi. 6 ülkeden gelen 1507 okul ve 65.006 öğrencinin katıldığı olimpiyatlarda ikincilik ödülüne Uras Sarıca, Çalış Çetin Can, Ceren Dide Kellekci, Eylül Tunç ve Dila Göksu Danyal, üçüncülük ödülüne ise Kerem Evcilerli, Can Akbal, Ceren Duyak, Metehan Yaman Şeremet, Zeynep Eşkinat, Mehveş Hatemi ve Barış Uluğ sahip oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

PAŞABAHÇE MAĞAZALARI EVİNİZİ SONBAHARA HAZIRLIYOR

Ev ve yaşama dair binlerce fikir sunan Paşabahçe Mağazaları, sonbaharın gelişiyle evinde ufak dokunuşlar yapmak isteyenlere birbirinden farklı alternatifler sunuyor. Toprak tonlarının sıcaklığıyla sonbaharı karşılayan Paşabahçe Mağazaları’nda sepetlerden saksılara, kaselerden kupalara, demliklerden mumluklara kadar evleri güzelleştirecek yüzlerce ürün alternatifi bulunuyor. Küçük dekoratif dokunuşlar Gücünü siyah ve beyazın asaletinden alan Tokyo […]

Subscribe US Now

Betboo