FİRUZ BAĞLIKAYA YENİDEN TÜRSAB BAŞKANI SEÇİLDİ

admin

Yaklaşık 3 bine yakın seyahat acentasının katılımıyla gerçekleşen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 24’üncü Olağan Genel Kurulu sona erdi. TÜRSAB’ta başkanlığına mevcut başkan Firuaz Bağlıkaya yeniden seçildi. Bağlıkaya seçimde 2530 oy, Davut Günaydın ise 1459 oy aldı. Firuz Bağlıkaya, acentelerin kullandığı toplam 4013 oyun yüzde 63’ünü, Davut Günaydın ise, yüzde 36’sını elde etti.

Seçimlerde ayrıca Türkiye Turizm Tanıtma Ajansı’nda TÜRSAB’ı temsil edecek Yönetim Kurulu Üyesi için de ayrı bir oylama yapıldı. Bu seçimi ise, 1424 oy alan İbrahim Halil Kalay kazandı. Kalay’la yarışan rakibi Emin Çakmak ise, 1145 oy aldı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin 24. Dönem Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları’nın da belirlendiği seçim, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. Bugün saat 09.00’da başlayan oy verme işlemi, 17.00’da sona erdi.

Bağlıkaya karşısında muhalefet ortak liste ile seçime girdi

Firuz Bağlıkaya karşısında birleşen muhalefetin üç adayı Davut Günaydın, Cüneyt Tansu Demir ve Hasan Erdem, ortak liste ile seçime girdi.

24’üncü TÜRSAB Genel Kurulu’nda muhalefetin tek listede birleşmesinin ardından iki liste seçime girmiş oldu. Firuz Bağlıkaya’nın liderliğini yaptığı Değişim Devam Ediyor Grubu Mavi Liste, Davut Günay’ın’ın başını çektiği Tek Yürek Grubu ise Beyaz Liste ile seçime girdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SANAYİCİLERİN 100 MİLYONLARCA DOLARLIK CEZA SORUNUNU ÇÖZDÜ

Türkiye ile Güney Kore arasında Serbest Ticaret Anlaşması (STA) 2013 yılının Mayıs ayında imzalanmıştı. Hammadde ve nihai ürün ithal eden şirketler, anlaşma uyarınca bu tarihten itibaren Güney Kore menşeli malları düşük gümrük vergisi ile ithal ediyorlardı. Ancak Mayıs ayında Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü tarafından Güney Kore’den ithalat yapan çeşitli […]

Subscribe US Now