FİRUZ BAĞLIKAYA: ‘TÜRSAB ROTA, İÇ TURİZM AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE’

admin

TÜRSAB BAŞKANI FİRUZ BAĞLIKAYA >> Türkiye seyahat endüstrisine yeni bir soluk getirecek olan ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacağına inandığımız “Turizmin Yeni Rotası” TÜRSAB Rota projesinin lansmanına hepiniz hoş geldiniz. Bu toplantı vesilesiyle hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Dünyamızın son derece hızlı bir dönüşümden geçtiği bu dönemde, dijital çağa ve akla uygun yatırımlarla turizm sektörünün canlanmasına katkı sağlıyoruz. Üyelerimizin ve sektör paydaşlarının gelişimine yönelik olarak yoğun çabalar sonucunda hazırlanan projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. TÜRSAB Rota projesi ile sektörümüzün uzun yıllardır hayalini kurduğu ve iç turizm açısından son derece önemli olan bu dev dijital projenin ilk tohumlarını sizlerle birlikte atmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

TÜRSAB ailesinin altı aylık çalışması sonucu milli ve yerel anlayış ilkesiyle ortaya çıkan ve bizler açısından büyük heyecan uyandıran TÜRSAB Rota projesi ile değişen ve gelişen dünyada ülkemizin ve sektörümüzün menfaatlerini korumayı ve geliştirmeyi hedefledik. Bugün, dünyada bir benzeri olmayan bu dijital dönüşüm projesi ile birlikte iç turizm dinamiklerini canlandırmak açısından çok önemli bir adım atmış oluyoruz.

Turizmin 12 aya ve ülke geneline yayılması için gösterdiğimiz çalışmaların bir neticesi olarak ortaya çıkan TÜRSAB Rota Projesi hem üyemiz seyahat acentalarının kendi aralarındaki iş birliği olanaklarını arttıracak hem de tüketicilere acentalarımızın programları aracılığıyla yepyeni turizm rotaları sunacak.

Tüm acentalarımıza açık olan TÜRSAB Rota projesi ile Birlik olarak lokal acentalarımıza büyük bir imkan sağlamış olduk. Bu platforma dahil olan üyemiz, tek tıkla binlerce acentanın tur paketine ulaşabildiği gibi kendi ürünlerini de bu platforma yükleyebilecek. Türkiye geneline yayılan 36 Bölge Temsil Kurulu’muz aracılığıyla sisteme kolay ulaşım sağlanması amacıyla TÜRSAB Akademi tarafından üyelerimize eğitim verilecek.

Birlik olarak, kaçak acenta faaliyetlerine karşı mücadele ederek haksız rekabeti önlemek ve turizm sektörü ile seyahat acentalığı mesleğine kâr amacı gütmeksizin katkı sağlamak asli görevlerimiz arasında yer alıyor. Bu kapsamda TÜRSAB Rota projesinin temelleri; ülke turizmine 12 ay boyunca, 81 ilimizin her köşesine farklı turizm ürünleri ile en iyi hizmet anlayışıyla atıldı.

Türkiye; Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a kadar dört bir yanındaki tarihi, kültürel ve doğal turizm değerleri ile eşi benzeri olmayan bir potansiyele sahip. Bu topraklar, Anadolu’nun cömertliği ve misafirperverliği ile taçlandırıldığı zaman, daha da özgün bir destinasyona dönüşüyor. Bu zenginliği halkımızın hizmetine sunmak, en iyi şekilde anlatmak ve yaşatmak biz seyahat acentalarının asli görevlerinden biridir.

Bu rota aynı zamanda keşfe açılan bir pusula!

Projemiz, TÜRSAB aile üyelerinin birbiriyle olan bağlarını güçlendirirken, seyahat severlere de kültür turizminden yat turizmine, sağlık turizminden doğa turizmine, gastronomi turizminden kış turizmine kadar ülkemizdeki tüm turizm türlerinde en iyi hizmeti sunma fırsatını tanıyor. Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olan turizm sektörünün temsilcileri olarak ülkemize karşı büyük sorumluluklarımız var. Sektörümüzü güçlendirmek, yerel kalkınmanın ve ekonominin canlanmasını sağlamak da bu yolda boynumuzun borcudur.

TÜRSAB Rota uygulamasında, yerel ve kültürel değerlerimize, doğal güzelliklerimize vurgu yaparak, acentalarımızı her bütçeye uygun farklı turizm ürünlerini sunmaları noktasında buluşturmayı hedefliyoruz. Bu projede, TÜRSAB şeffaflığı ve güvencesi ile üyelerimize ve dolayısıyla tüketicilere adil, doğru ve en iyi hizmeti sunacağız. Bu yolda en büyük motivasyonumuz; bölgesel acentaların birer tur operatörüne dönüştürülmesine destek olarak istihdam artışına katkı sağlamak ve uzak yakın demeden TÜRSAB ailesindeki her ferdin birbirleriyle olan ilişkilerini güçlendirmek oldu.

TÜRSAB Rota projesi, bir yandan vatandaşlarımızın seyahatlerini acentalar aracılığı ile gerçekleştirmesini teşvik ederken diğer yandan esnafımızın canlanmasına ve bölgesel iş hacminin artmasına destek olarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyor. Kayıt dışını bitireceğine inandığımız bu projeyle çok kısa vadede ülke ekonomisine 5 milyar TL’nin üzerinde ek katkı sunmayı hedefliyoruz.

TÜRSAB olarak, başından beri, üyelerimizle omuz omuza asli görevimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemiz turizmine değer ve katkı sağlayacak TÜRSAB Rota’nın ekonomik bakımdan gelişen ve büyüyen, gelecek nesillere sürdürülebilir bir turizm sektörü bırakmamıza vesile olacağına yürekten inanıyorum.

Rotası geleceğin dinamikleriyle belirlenen, sektörün lokomotifi konumundaki Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, her zaman olduğu gibi turizm sektörüne ve ülke ekonomisine canla başla hizmet vermeye devam edecektir.

Sözlerime son verirken, bu platformun hayata geçirilmesinde büyük emeği bulunan başta TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri olmak üzere; Vakfımıza, çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Yerelden küresele rotamızla turizmin geleceğine uzanan yolumuzda bizi geleceğe taşımada atılan önemli adımlardan biri olan TÜRSAB Rota projesinin, ülkemiz ve sektörümüz adına hayırlı olmasını diliyor, hepinizi bir kez daha saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ATLAS Lojistik Ödülleri’nde Sona Yaklaşıldı

10 yıldır aralıksız devam eden ATLAS Lojistik Ödülleri’nde sona yaklaşıldı. Kurumsal başvuru sürecinin ve sektör profesyonellerinin internet üzerinden yapılan oylamayla seçildiği yarışma kategorisinin finaline gelindi. Kurumsal başvurular ve online oylama için işlemler son olarak 1 Kasım 2019 saat 17.00’ye kadar yapılabilecek. Yarışma sürecinin sonuna yaklaşıldığını ve sektörün yarışmaya gösterdiği büyük […]

Subscribe US Now