Fibabanka’nın tahvillerine rekor talep

admin

Fibabanka, 300 milyon ABD Doları tutarına kadar Basel 3 uyumlu katkı sermaye niteliği taşıyan 2027 vadeli tahvil ihracı için Citigroup ve Standard Chartered Bank’ı yetkilendirmiş ve 25 Nisan 2017’den itibaren İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde yatırımcı toplantıları gerçekleştirmiştir.

3 Mayıs 2017 tarihinde yapılan 300 milyon ABD Doları nominal değerde 10 yıl vadeli ve 5 yıl sonunda erken itfa opsiyonuna sahip Basel 3 uyumlu katkı sermaye niteliği taşıyan ilk tahvil ihracına uluslararası yatırımcılardan yaklaşık 800 milyon ABD Doları tutarında rekor bir talep gelmiştir. Büyük bir başarıya imza atılan ihraçta yıllık kupon oranı %7.75 olarak gerçekleşmiştir.

Fibabanka Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü M. Özyeğin:

“Fibabanka için bir ilk olan ve uluslararası piyasalarda yapılan bu ihracı büyük bir başarı ile tamamlamış olmaktan gurur duyuyoruz. İngiltere dahil olmak üzere Avrupa, Asya, Uzakdoğu ve Körfez ülkelerinden oluşan geniş bir coğrafyadan ihraç tutarının çok üzerinde gelen talep ; uluslararası yatırımcıların Fibabanka’ya , Türk bankacılık sistemine ve Türkiye’ye duyduğu güvenin çok önemli bir göstergesidir. Bu tahvil ihracı, Fibabanka’nın sermaye yapısını daha da güçlendirerek bankanın büyümesine ve Türk ekonomisine verdiği desteği artırarak sürdürmesine olanak sağlayacaktır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

ICA 3,7 milyon ağaç ve bitkiyi İstanbul’un doğasına kazandırdı

İçtaş Astaldi konsorsiyumu ICA, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu projesi kapsamında gerçekleştirdiği özel sektörde Cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma çalışmasına hızla devam ediyor. 3,5 yıl içinde 3 milyon 710 bin adet ağaç ve bitkiyi doğaya kazandıran ICA, viyadük altlarını yeşillendirme hedefi doğrultusunda Kuzey Çevre Otoyolu Riva mevkiinde […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx