Fibabanka, 67.4 milyon TL vergi öncesi kâr elde etti

admin

Fibabanka’nın 2015 yılı Haziran sonu itibarıyla 6.8 milyar lira olan toplam kredileri, %46 artışla, 2016 yılı Haziran sonunda 10.0 milyar liraya ulaşırken, kredilerin aktif toplamı içindeki payı %78 olarak gerçekleşti. Aynı dönemde müşteri mevduatı toplam pasiflerin %59’unu oluşturarak 7.6 milyar liraya yükseldi.

2016 yılı ilk yarı sonuçlarını değerlendiren Fibabanka Genel Müdürü Bekir Dildar Bankanın büyümesini istikrarlı bir şekilde devam ettirdiğini kaydederek “Fibabanka, IFC (Uluslararası Finans Kurumu) ve EBRD’nin (Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası) Bankamıza ortak olmaları sonrasında, yeni ortaklarımızla yaratılan uyum ve işbirliği ile büyümeye devam ederek orta ölçekli bir Banka olma hedefine doğru hızlı bir şekilde ilerlemektedir” dedi. Dildar, IFC ve EBRD’nin ardından Abraaj Grubu ile de Sermaye İştirak Sözleşmesi imzalandığını, söz konusu sözleşme kapsamında Abraaj Grubun Fibabanka’ya %9.95 oranında hisssedar olmasıyla daha da güçlenecek özkaynak tabanı ile Bankanın hedeflerine beklenenden daha kısa zamanda ulaşacağını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Oyun sektörü 2 milyar dolar hedefine koşuyor

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) 2023 yılında 150 milyar dolar hizmet ihracatı hedefine katkı sağlamak için sektörlerin yurtdışı tanıtım ve iş geliştirme faaliyetlerine desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda 17-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleştirilecek dünyanın en büyük interaktif eğlence fuarı Gamescom’da, Türkiye’nin partner ülke olmasına katkı […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx