Fakıbaba: 50 kuruş olan patates nasıl 5-6 liraya çıkar anlamış değilim

admin

Bakan Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve partisinin milletvekili adaylarıyla bir tesiste düzenlenen programda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, patates fiyatlarındaki artışa ilişkin de gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi. Fiyat artışlarının normal olmadığını vurgulayan Fakıbaba, şunları söyledi:

‘HAYRETLER İÇERİSİNDEYİM’

  • Hayretler içerisindeyim, 1,5-2 ay önce Sayın Başbakanımızla Niğde ve Aksaray’daydık. Dediler ki ‘Patates elimizde, depolarda kaldı, 50 kuruşa alan yok, bize ihracat desteği verin.’ Biz de bunun üzerine Bakanlar Kurulu’ndan patatese ihracat desteği verdik. Bütün bakanlar imzaladı. Nasıl olur da böyle bir durumda 50 kuruş olan patates 5-6 liraya çıkar anlamış değilim.

‘HESABINI SORACAĞIZ’

  • Biz evelallah her şeyi hallederiz. Bakın göreceksiniz hemen fiyatlar düşecek, soğanda da patateste de nohutta da… Tedbirlerimizi aldık. Vatandaşlara şunu söylüyorum, karanlık eller var, bu elleri evelallah yok edeceğiz. Onlar görecekler, benim vatandaşıma 50 kuruşluk ürünü 6 liradan yedirenden hesabını soracağız. En kısa sürede fiyatlar normale dönecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kripto para piyasaları hackerlar için hedef olmayı sürdürüyor

Gün geçmiyor ki kripto paralarla ilgili kötü haber yayınlanmasın. 2018 Haziran’ında dikka çekici haber Japonya’dan geldi.  Japonya’nın en büyük kripto para birimi borsası bitFlyer, kara para aklamanın önüne geçme ve Müşterini Tanı (Know Your Customer – KYC) sistemlerinin revize edilmesi çalışmaları nedeniyle, yeni hesap kayıtlarını bir süreliğine durdurduğunu açıkladı. Japonya yönetimi ve […]

Subscribe US Now