Facebook, KOBİ’ler ve Eğitim Odaklı Future of Business raporunu yayınladı

admin

Facebook, KOBİ’ler, Topluluk ve Eğitim konularına odaklanan Future of Business (İş Dünyasının Geleceği) raporunu yayınladı. Raporda, kurulan bağlantıların ne kadar önemli olduğu, mobil ekonomide KOBİ’lerin fikir alışverişi birbirleriyle iletişime geçtiği ele alınıyor.

Facebook’un OECD ve Dünya Bankası işbirliğiyle hazırladığı rapor için yapılan ankete bugüne kadar 40 ülkeden 200 bin KOBİ katıldı. Rapordaki ilgi çekici bulgular şöyle:

  • Bağlantılar önem taşıyor: Mobil ekonomide KOBİ’ler fikir alışverişi için birbirleriyle iletişime geçiyor.
  • KOBİ’ler ve Birlikte Öğrenme
  • Rapora göre KOBİ’lerin yüzde 42’si birbirlerinden bir şeyler öğrenmenin yeni mobil dünyada bilgiye ve eğitime ulaşmanın temel yollarından biri olduğunu belirtti. İlk sırada ise yüzde 64 ile online aramalar yer alıyor. Türkiye’deki KOBİ’lerin ise yüzde 48’i bilgi ve eğitime online aramalar üzerinden ulaşırken, medya yüzde 44 ile ikinci sırada yer alıyor.
  • Rapor, işletmelerin birbirleriyle iletişim kurup, fikir alışverişi yaptıklarında daha özgüvenli olduklarını gösterdi.
  • İstihdam, özgüven ve uluslararası ticarete yönelik global veriler
  • KOBİ’lerin yüzde 41’i önümüzdeki 6 ay içerisinde ek istihdam yaratmak istiyor
  • KOBİ’lerin yüzde 61’i kendi işletmelerinin geleceği konusunda özgüven sahibi
  • Uluslararası ticaret yapan KOBİ’lerin yüzde 47’sinin önümüzdeki 6 ay içerisinde ek istihdam oluşturması muhtemel görünüyor

Bunlara ek olarak, Türkiye’deki KOBİ’lerin daha iyi bilgi ve eğitime ulaşmak istedikleri alanlar arasında yüzde 46 ile reklamcılık, yüzde 44 ile pazarlama ve yüzde 42 ile işletmelerini büyütmeye yönelik bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İzmirli kadınlar kordon kanı mucizesi ile tanışt

Doğum, insan hayatının en önemli mucizesi. Savunmasız, minicik bir varlığın dünyaya getirilmesi ebeveynler için büyük sorumluluk. Acaba çocuklarımızın sağlığı için üzerimize düşen her şeyi yapıyor muyuz? Sadece doğum sırasında alınabilen kordon kanı günümüzde kan hastalıkları, anemi ve kanser başta olmak üzere 80’den fazla hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Buna rağmen Türkiye’de kordon […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx