Evinizin değerini biliyor musunuz?

kobipostasi

Zingat.com’un REIDIN işbirliğiyle hazırladığı Evimin Değeri hesaplama aracı, oturulan evin gerçek değerine kolay ve pratik bir yolla ulaşılmasını sağlıyor. Ev sahipleri veya kiracıları il, ilçe, mahalle, kat, metrekare, oda ve banyo bilgilerini girerek REIDIN’in sağladığı verilerin analiz edilmesiyle evlerinin değerini öğrenebiliyor. Ücretsiz olan bu hizmetle, evin satış fiyatı, kira bedeli ve yatırım (geri dönüş) süresine rapor halinde ulaşılıyor.

Evin fiyatını artıran özellikler dikkate alınmalı

Zingat.com’un araştırmasına göre, oturulan evin değerini artıran birden fazla etken söz konusu. Evin şehrin merkezine yakın olması, ulaşım araçlarına mesafesi, özel bir manzarasının bulunması, güneş ışığını alan cephede konumlanması ve bina yaşı gibi faktörler konuta olan ilgiyi ve fiyat değerini artırıyor. Buna ek olarak, bir evin yeni binalardan ve sosyal donatılardan oluşan markalı konut projelerinde yer alması, evin satış değerini aynı bölgedeki diğer satılık evlere göre yüksek tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Referandum sonrası inşaat sektörü hız kazandı

Türkiye Hazır Beton Birliği, Hazır Beton Endeksi’yle inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri ortaya koydu. Raporda, aralık ayından bu yana artış gösteren Hazır Beton Faaliyet Endeksi’nin nisan ayının sonunda da önemli bir artış göstermesi, sektörün beklentisinin halen yüksek olduğuna işaret etti. Hazır Beton […]

Subscribe US Now

Betboo