Essanora’dan eski evini getir yeni evinde otur

admin

Kendinizi tanıtabilir misiniz? Neden böyle bir projeye ortaklık etmek istediniz?

Aslen Malataya’lıyım. Gaziosmanpaşa Plevne Lisesini bitirdikten sonra İTÜ Jeoloji Mühendisliğinden mezun oldum. Doğma büyüme Gaziosmanpaşalıyım. Bölgemizde Gaziosmanpaşa dışından gelen birçok yatırımcı vardı. Ben de 16 senedir Doğuş grubunun Skoda bayiliğini yapmakta iken neden kendi bölgemize yatırım yapmayalım sorusu, Atik-Akın, Yimta, Enga 3’lü Gaziosmanpaşa kökenli güzel bir konsorsiyum oluşturmamıza neden oldu.

Jeoloji mühendisi olmanız projedeki avantajı ne oldu?
Tabi ki proje yeri seçiminde sağlam zemin üzerine inşaatı yapmamız en büyük güven unsuru.

Günümüz sürecinde hızla değişen para değeri üzerinden değerlendirecek olursak, projede yatırım dair bizlere ne gibi tüyolar verebilirsiniz.

Bitmiş teslimine hazır içinden oturulur projeler prim yapma doygunluğuna ulaşmış oluyor artışları yatayın biraz üzerinde olsada uzun vadede kazandırmakta, oysa yeni başlayan ve yapımı devam eden proje yatırımlarından bağımsız bölüm almak  karlıdır her zaman kısa vadede de kazandırmaktadır.

Kentsel Dönüşüm gibi önemli bir alanda var olmak, projeyi bu kadar ilerletmek ve satışlarda önemli bir aşamaya gelmek hele ki böyle bir zamanda oldukça güçken bize biraz projenin ilgi duyulur olmasının nedenlerini belirtir misiniz?

Yukarıda bahsettiğim gibi zemin sağlamlığı tem otoyolu ve E-5 otobanına kolay bağlanılması, 60 dönüm doğal yeşilliği olan Kırçeşme Galerisinin ortasında olması ve Vialand Tema parkının yakınlığı.

Essenora Projesi diğerlerine kıyasla, farklı özellikte ne gibi başlıkları barındırıyor? Proje hakkında bize biraz bilgi verir misiniz?

Tabi ki hiçbir zaman yapılaşma ve imara açılmayacak şehir parkıyla iç içe olması tarihi yarım adaya yakınlığı, zeminin sağlamlığı, anlık alışverişlerin siteden karşılanması, zemin kattaki bir dairenin bile kottan dolayı kartal yuvası gibi ferah ve yüksekte olması, binaların yalıtım ve güvenlik düzeyinin iyi olması.

Essenora’nın Türkiye’deki en büyük kentsel dönüşüm projesi olduğunu belirtiyorsunuz Bugüne kadar olan profesyonel iş tecrübenizin tüm sonuçlarını gözlemleyebileceğiniz de bir ortam yarattınız. Bize biraz korku ile bakılan, kara bir tablo gibi gösterilen kentsel dönüşümün yararlarını anlatır mısınız?

Zeminin sağlamlığı çarpık yapılaşmanın ve deprem mevzuatından önce yapılmış çürük binaların deprem esnasında ayakta kalmasını sağlamaz, o yüzden bizim projemiz önce kat karşılığı gecekondu bölgesinin dönüştürülmesi olarak başlatılan daha sonra kentsen dönüşümün hayata geçirilmesiyle başlamış ilk projelerinden biri olarak adlandırabiliriz. Öncelikle yangın, doğal afet, hastalık gibi acil ulaşım gerektiren hallerde itfaiye, ambulans ve acil destek birimlerinin rahatça ve güvenli bir şekilde insanlara ulaşmasını sağlar, çocukların güvenle oynayabileceği parklar ve oyun alanları, kar kışta araçların kapalı otoparkta güvenle stressiz olarak muhafazasını sağlamak gibi birçok modern ve medeni yaşam alanları başlıca yararlandırılır.

Oktay Bey siz aynı zamanda Jeoloji mühendisisiniz. Türkiye’de son zamanlarda yaşanan irili ufaklı artçı depremler, daha büyük depremler adına korkutucu bir tablo çiziyor. Essenora projesi bu noktada nasıl bir tablo çiziyor?

İnsanların dışarıdaiken  yakalandığı tektonik hareketlerde  meydana gelebilecek yıkımlardan dolayı zarar görme ihtimali yüksek iken  olası  deprem durumunda evlerinde güvenli bir şekilde kaygısız olarak sarsıntıların geçmesini beklemek yeterli olacaktır.

Kentsel dönüşüm sonucu yapılmış projelerin birçoğunda aslına uygun olmayan bilgiler veriliyor. Özellikle Maslak aksına olan yakınlığın doğruluğu tartışılır durumda ve bu konu çok fazla suiistimal ediliyor. Bize Essenora’nın lokasyonu ile ilgili avantajın net bilgisi ve özellikle iş dünyasının içinde aktif olarak var olan insanlara sağlayacağı katkılardan bahseder misiniz?

Essenora tem bağlantı yolu ile arasındaki mesafe 1,5 Km’den az yürüme mesafesindedir. Levent, Maslak ticaretin ve kurumsal firmaların yoğun olduğu bir bölgedir. Essenora’da oturan bir kişi için köprü geçmek ve Mahmut Bey gişeleri gibi trafik karmaşasının yoğun olduğu yerlerden uzak ulaşımı kolay olan bir lokasyondadır.

Essenora Projesi’nin beyaz yakalı diye tabir ettiğimiz, iş dünyasına yakın bir yaşam alanı tercih etmek zorunda kalan kesim için çok doğru bir proje olduğu söyleniyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Yukarıda bahsettiğim avantajların dışında dinginliğin ve yeşilin tadı çıkarılarak, huzur bulunacak. İş stresini atılacağı bir yerdir Essenora. Genelde beyaz yakalılar uzun süreli masabaşı işi yapmakta Essenora’nın yanı başında şehir parkında çok rahatlıkla yürüyüşünü yapabilir, SPA, fitnes ile spor alanlarında  stresini atabilir.

Bütçeye dönecek olursak, Essenora’da konut fiyatları nedir? Her bütçeye uygun konut var mı? Bize minimum daireler üzerinden örnekler ve ödeme kolaylıklarından bahseder misiniz?

Essenora birim m2 fiyatı 5500 TL civarında oluyor. 360.000 TL den başlayan fiyatlarla peşin alımların dışında uygulanan indirimler ve hiç peşinatsız vade farksız taksitle satışlarımızda vardır.

Kurlardaki artışın inşaat maliyetlerine de yansıdığı ifade edilmişti. Sizin projeniz için böyle bir şey söz konuşu mu?
Bizler inşaat maliyetindeki artışı birim m2 fiyatlarımıza yansıtmadık. Çünkü demir, beton ve inşaatın ince işleri ile alakalı alımlarımızı ve bağlantılarımızı önceden yapmıştık.

Satışlarınızın çok iyi gittiği duyumunu aldık. Emekleriniz karşılığını alacak gibi görünen oldukça umut vadeden bir proje Essenora. Hedefleriniz tutturuyor musunuz?

Daire satışlarımızda hedeflerimizin üzerinde satış yaptık. Fakat teras villalarımız fiziki olarak ortaya çıkmadan satışlarına pek başlamak istemediğimiz için yoğunlaşmadık. İstanbul’un göbeğinde bu büyüklükte teras villa bulmak güç olacağından bundan sonraki hedefimiz teras villaları pazara sunmamız olacaktır. Yaklaşık 250 m2 -350 m2 bürüt alana sahip bu bağımsız bölümlere teras villa olarak adlandırıyoruz.

En son kampanyanız nedir?

Türkiye’nin gelişen bölgesi Gaziosmanpaşa’nın ilk kentsel dönüşüm projesi Essenora 15 Mart’ta başlattığı Eski Evini Getir Yeni Evinde Otur kampanyasıyla kalan son daireler için özel bir kampanya başlattı. 20 yıl vadeli kredi fırsatı, yabancı ve gurbetçilere gayrimenkul satışında KDV muafiyetinden sonra hareketlenen emlak pazarında Essenora da  “Eski Evini Getir Yeni Evinde Otur, Bugün Al Bugün Otur” kampanyasıyla konut alacaklara özel yılın fırsatını sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

​Huawei OpenLab Türkiye faaliyetlerine başladı

Türkiye’de endüstrinin sayısal dönüşümünü hızlandırmak için bir platform ve ekosistem sunan OpenLab Türkiye, yerel bir dijital ekosistemin geliştirilmesinde işbirliğinin önemini tartışmak için dünyanın dört bir yanından ortakları ve müşterileri bir araya getiriyor. Huawei Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Zeng Jianguo, açılış töreninde yaptığı konuşmada “Dijital dönüşüm, her endüstride karmaşaya neden oluyor. […]

Subscribe US Now

Betboo