‘Esnaf Kart’tan en az 10 milyon kişi yararlanacak’

kobipostasi

‘ESNAF KART, HEM TİCARİ HEM BİREYSEL İHTİYAÇLARDA GEÇERLİ’
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı açıklamada; “Esnaf ve sanatkarlar hem ticari hem de bireysel araçları için başta akaryakıt, oto lastik vb alanlarda olmak üzere ailesi içinde yapacağı giyim, konaklama vb. alanlarda çok sayıda avantaja sahip olacak. Projemizin ikinci ayağı ise, esnafın kendi arasında yaptığı alışverişlerde de bu indirimlerden yararlanmasıdır. Ülke genelinde bulunan 2 milyon esnaf ve sanatkar ve aileleri ile birlikte 10 milyonu aşkın kişinin bu karttan yararlanması hedeflenmektedir. Buna ilişkin detayları da çok yakında açıklayacağız” şeklinde bilgi verdi.
‘ESNAF, TESK ÜYESİ OLMANIN AVANTAJINI HER ALANDA HİSSEDECEK’
Esnaf ve sanatkarların bu kart ile yalnızca evleri için değil dükkanları ile için yapacakları alışverişte de çok rahat yararlanabileceklerini belirten Palandöken; “Mayıs ayı içinde sunacağımız projemizin ilk ayağında esnaf ve sanatkarlar indirimli elektrikli kullanmaya başlayacak. 82 TL’nin üzerinde elektrik faturası ödeyen her esnaf ve sanatkar isterse işletmesinde, isterse evinde, isterse de anne babasının evinde dilediği elektrik firmasından alacağı indirimli elektriğini kullanmaya başlayacak. Esnaf ve sanatkar bundan sonra TESK üyesi olmanın avantajını hayatının her alanında hissedecek ve kullanacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İstanbul Kalkınma Ajansı, Ar-Ge için 7 yılda 201 milyon lira kaynak aktardı

İlk proje desteğini verdiği 2010’dan bu yana İstanbul’da Ar-Ge ve Yenilik altyapısının güçlendirilmesi için çalışan İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), bu alanlarda yürütülen projelere 7 yılda toplam 201 milyon lira kaynak aktardı. İSTKA’nın bugüne kadar desteklediği toplam 710 ekonomik ve sosyal projenin yüzde 40’ına denk 287 tanesi Ar-Ge ve Yenilik çalışmalarına […]

Subscribe US Now