Endüstriyel aküde ‘Müşteri Çözümleri’ dönemi

admin

Bilgi, birikim ve tecrübesiyle ilklere öncülük eden İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, akü üreticisi olarak sektöründe bir ilk olarak Satış Sonrası Hizmetlerini geliştirerek “Endüstriyel Akü Müşteri Çözümleri” departmanını kurdu. Bu departmanın bir uzantısı olarak İstanbul Tuzla’da 3 Mayıs’ta hizmete giren İnci Battery İstanbul Teknik Servis Merkezi’nde; satış sonrası bakım, akü takip sistemleri kurulum ve takibi, operasyon maliyetlerinin düşürülmesi süreçlerinde müşterilere çözüm önerileri sunulacak.

Yeni teknik servis merkezi hakkında bilgi veren İnci GS Yuasa Genel Müdür Yardımcısı Kadir Kaymakçı “Müşterilerinin sadece ürüne değil bütüncül bir çözüme ihtiyaç duyduğunu, bu amaçla kurdukları Müşteri Çözümleri Departmanı bünyesinde İstanbul’da açılan servis merkezi ile endüstriyel akülerle ilgili teknik sorunlara yerinde ve hızlı müdahale edebileceklerini, servis merkezinde akü bakım ve kullanımına ilişkin teknik eğitimler, periyodik bakım hizmetleri, şarj odası kurulum hizmetleri, akü takip sistemi kurulum ve takibi, garanti dönüşlerinin takibi, yedek parça temini, akü bakım-tamir ve yenileme hizmetlerinin verileceğini” belirtti.

Alanında uzman teknik ekibi ile sağlanacak hizmetten İnci Battery müşterilerinin yanı sıra, endüstriyel akü konusunda çözüm arayan ve garanti dışı farklı marka aküsü olup teknik servis ihtiyacı duyan firmalar da yararlanabilecek.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Hakkında

Temeli 1952 yılında atılan İnci Holding’in önemli iştiraklerinden İnci Akü A.Ş., Cevdet İnci tarafından 1984 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde kuruldu. 1984 yılındaki kuruluşunun hemen ardından 1985 yılında araç üreticileri ile ilk çalışmalarına başladı. 2009 yılında Akü sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran firma, 2010 yılında sektöründe ilk TURQUALITY belgesini aldı. İnci Akü, yıllık hazırlanan İstanbul Sanayi Odası (İSO) 500, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 2006’dan bu yana her yıl yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl açıklanan ‘ilk 1.000 ihracatçı’ sıralamasında 2005 yılından bu yana yer alan İnci Akü, 7 yıldır ‘sektörün ihracat lideri’ unvanını korumaktadır. Uluslararası marka değerlendirme şirketi BrandFinance’in “Türkiye’nin En Değerli Markaları” listesinde4 yıldan bu yana ilk 100 arasında bulunan İnci Akü, bu yıl da ‘akü sektörün en değerli markası’ olarak yerini aldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin, 2014 yılında ilk kez düzenlediği İnovaLİG yarışmasında, başvuru yapan 400 şirket arasından “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde ‘Birinci’ oldu.

İnci Holding’in öncü şirketlerinden İnci Akü, gücünü Japon devi GS Yuasa’nın küresel deneyimi ve yeni nesil akü teknolojileri konusundaki birikimi ile birleştirerek 2015 yılı itibariyle İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

İnci GS Yuasa Akü Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ninManisa’da 2 üretim tesisi ve İstanbul’da Merkez Satış& Pazarlama Ofisi bulunuyor. 2010 Temmuz ayında temellerini attığı Manisa’daki 2. tesis, Türkiye’nin ilk BREEAM (BuildingResearchEstablishmentEnvironmentalAssessmentMethod) sertifikalı üretim tesisi olma özelliğine sahip.

İnci Akü, Yuasa, EAS, Hugel, Blizzaro ve İnci Battery markalarıyla üretim yapan firma, yurt içinde 80 ana bayi, 200 Enerji Uzmanı, 3.500 perakende satış noktası ve 300 yetkilendirilmiş servisi ile tüketiciye ulaşıyor. Ayrıca yurtdışında güçlü distribütör ağıyla, 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Monster’dan Türk oyunu TARTARUS’a destek

Yerli oyun bilgisayarı üreticisi Monster Notebook duyurulmasının ardından büyük heyecan yaratan Türk yapımı aksiyon macera oyunu TARTARUS’un destekleyicisi olduğunu açıkladı. Oyun, Monster’ın yüksek performanslı bilgisayarları kullanılarak geliştirilecek. Türkiye’deki oyun sektörünün ve oyunculuğun gelişimine her fırsatta katkı sunmaya çalışan Monster Notebook, daha önce de çeşitli oyun etkinliklerine ve başarılı e-spor takımı […]

Subscribe US Now

523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx