Emlak Konut toplam 4 milyar liralık satış yaptı

kobipostasi

Emlak Konut GYO,  yılın 8 ayında  toplam 4 milyar liralık satış yaptı. Emlak Konut açıklamasında 1 Ocak-31 Ağustos 2013 tarihleri arasında (ön satışlar dahil)  Kamu İhale Kanunu ve gelir paylaşımı modeliyle geliştirilen projelerde toplam 4 milyar 9 milyon 736 bin liralık satış yapıldığı belirtilerek, toplam 9 bin 262 adet bağımsız birimin satışından elde edilen bu gelirin aynı zamanda 2004 yılından bu yana kaydedilen en yüksek ciro olduğu ifade edildi.

Satışı yapılan bağımsız bölümlerin KDV hariç peşin satış değerinin 139 milyon 501 bin 228 liraya ulaştığı belirtilen açıklamada, 2012 yılı sonunda 9 bin 151 adet bağımsız birimin satışından 3 milyar 423 milyon 209 bin lira hasılat elde eden şirket, 8 ayda 4 milyar lirayı aşan performansıyla hasılatta 10 yılın zirvesine çıktı.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ekonomilerde başarının dönemsel değil süreklilik arz eden bir çalışma gerektirdiğini belirterek, aylık ve yıllık hasılat raporlarının bu açıdan dikkat çekici sonuçlar ortaya koyduğuna işaret etti.

Kurum, şöyle devam etti:

“Bu raporlar, Emlak Konut’un Türkiye’ye, konut sektörüne ve yatırımcıya kazandıran çalışmalarının kayda geçmiş halidir. Zira 2004 yılında toplam 540 bağımsız bölümün satışından 51 milyon 218 bin TL hasılat elde eden şirketimiz, bu yıl daha sona ermeden 4 milyar lirayı aşan hasılatla tarihe önemli bir not düşürmeyi başarmıştır. İç ve dış konjonktürün etkisiyle ekonomi ve gayrimenkul sektöründe dönemsel dalgalanmalar gerçekleşse bile yıllık bazda tabloya bakıldığında Emlak Konut’un hız kesmeyen çizgisi göz önünde. Biz kararlılığımızı yitirmeden hedef odaklı çalışıyoruz. Yılın başında 15 bin konut satışı hedeflediğimizi söylemiştik. 8 aylık sonuçlar itibariyle satışta adet olarak 9 bini aştık. İnanıyorum ki yıllık hedefimize de zorlanmadan ulaşacağız. ”

Kurum, artan satış grafiğinin gerekçelerini ise kamuoyunda şirkete duyulan güven, Türk ekonomisine katma değer sağlayan satış yöntemleri, doğru arsa ve müteahhit seçimleri olarak sıraladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TTNET, Platin Lounge ile sektörde bir ilke daha imza attı

TTNET’in platin müşterilerine hizmet verecek “TTNET Platin Lounge” İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde hizmete açıldı. Türk Telekom Grup CEO Hakam Kanafani, Türk Telekom Grubu olarak, müşterilerine hayatın her alanında değer katacak hizmetler sunmaya çalıştıklarını belirterek, “TTNET Platin Lounge bu vizyonumuzun en güzel örneği” dedi. Platin Lounge’ın Türkiye’de telekomünikasyon sektörü […]

Subscribe US Now

Betboo