Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nden koronovirüs açıklaması

Koronavirüs salgını tüm dünyayı tehdit ederken, “e-ticaret platformlarının maske fiyatlarını artırdığı” yönünde iddialar çeşitli medya kanallarında yer almıştır.

Konuyla ilgili olarak kamuoyunda akla gelen bazı konulara Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’ne üye olan kuruluşlar adına açıklık getirmek isteriz. E-ticaret platformlarının pazaryerlerinde satış yapan işletmelerin açmış oldukları sanal mağazalar üzerinden belirledikleri fiyatlara, satışa aracılık eden e-ticaret şirketlerinin doğrudan müdahale etmesi yasal olarak mümkün değildir. Ürünlerin fiyatlarını pazaryerinde satış yapan işletmeler kendileri belirlemektedir.

Ancak son dönemde gündeme gelen maske, dezenfektan gibi bir takım ürün fiyatlarının, satıcılar tarafından, piyasa şartlarında normal kabul edilebilecek düzeylerde belirlenmesi gerektiği yönündeki çağrılar ve uyarılar, e-ticaret platformları tarafından pazaryerlerine üye satıcı işletmelere yapılmaktadır.

Gerek müşteri memnuniyetinin sağlanması gerekse Ticaret Bakanlığı ilgili mevzuatlarının yerine getirilmesi ve yaygınlaştırılması için, ETİD olarak gerekli çalışmaları yapmaya devam ettiğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Emre EKMEKÇİ

ETİD Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Predator Intel Extreme Masters Kupası E-sporun Yuvasına Geri Döndü

Predator IEM kupası Avrupa’daki altı aylık turundan sonra Polonya’ya geri döndü. Acer, Intel Extreme Masters ile uzun süreli ortaklığın bir parçası olarak kupayı Avrupa’nın birçok kentinde oyun tutkunlarına sergiledi. Intel Extreme Masters kupası Avrupa’daki altı aylık turun ardından bugün, 28 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Intel Extreme […]

Subscribe US Now