Elektronik sigara ithalatı yasaklandı

admin


Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile elektronik sigara ve benzeri ürünlerin ithalatı yasaklandı.

Elektronik Sigara ve Benzeri Cihazlar ile Bazı Tütün Mamulleri ve Tütün Mamulünü Taklit Eder Tarzda Kullanılan Mamullerin İthaline İlişkin Karar (Karar Sayısı: 2149), 25 Şubat 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

Elektronik sigara ve benzeri ürünlerin ithalatı yasaklandı

Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile;

Sigara, sarmalık kıyılmış tütün mamulü, pipoluk tütün mamulü, nargilelik tütün mamulü, puro ve sigarillo haricindeki tütün mamulleri ile ısıtılarak ya da yakılarak tüketilenler ve nikotin içersin ya da içermesin tütün mamulünü taklit eder tarzda kullanılan elektronik sigara ve elektronik nargile dahil her türlü mamul ve bu mamullerin tüketiminde kullanılan elektronik cihaz, aksam, yedek parça ile solüsyonlarının ithalatı yasaklandı.

elektronik sigara

Yetki Ticaret Bakanlığı’nda

Ticaret Bakanlığı, ithali yasaklanan eşyanın, yolcu beraberinde girişine ve transitine ilişkin düzenleme yapmaya yetkili olacak.

Yayımı tarihinde yürürlüğe giren Karar hükümlerini, Ticaret Bakanı yürütecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Tarım ve gıdanın alternatif geleceği, İstanbul’da masaya yatırıldı

Farm to Fork Konferansı’nda; mimarlardan tasarımcılara, sosyologlardan enerji uzmanlarına çeşitli disiplinlerden katılımcılarla kentlerde tarım konusu konuşuldu. “Tarım ve gıdada kendi kendine yeter şehirler yaratabilir miyiz?” sorusuna yanıt aranan Farm to Fork Konferansı’nda; mimarlardan tasarımcılara, sosyologlardan enerji uzmanlarına çeşitli disiplinlerden katılımcılarla kentlerde tarım konusu konuşuldu. Günümüzde kentlerdeki nüfusun dünya çapında et […]

Subscribe US Now