Ekoloji ve Hukuk kategorisinde Hukukun Ekolojisi: Doğa ve Toplumla Uyumlu Bir Hukuk Sistemine Doğru

admin

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), tarafından yayımlanan Hukukun Ekolojisi: Doğa ve Toplumla Uyumlu Bir Hukuk Sistemine Doğru adlı kitap raflardaki yerini aldı. Ekoloji ve Hukuk kategorisinde yayınlanan kitap, Center for Ecoliteracy’nin [Eko-okuryazarlık Merkezi] kurucu yöneticisi, fizikçi ve sistem kuramcısı Fritjof Capra ve ABD’de Hastings Hukuk Fakültesi ve İtalya’da Torino Üniversitesi’nde kürsü sahibi hukuk profesörü Ugo Mattei’nin kaleme aldığı kitap, Ebru Kılıç tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Tartışmanın odağını Batı’nın bilim ve hukuk geleneğine oturtan Hukukun Ekolojisi, bugün küresel çapta yaşadığımız çevresel, sosyal ve ekonomik krizin dünyayı bir “makine” olarak gören ve insanları da onun sahibi ilan eden mekanikçi görüşten kaynaklandığını savunuyor.

Bilim insanı Fritjof Capra ile hukukçu Ugo Mattei, doğa bilimleri ile hukukun antikçağdan beri paralel ilerlediği ve bu iki disiplinin birbiri üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğunu aktarıyor. Capra ile Mattei’ye göre değişimin yolu, toplumun yaşayış biçimiyle devletlerin ve şirketlerin gücünü belirleyen yasaların mevcut, mekanikçi görüşün ürünleri olmaktan çıkıp ekolojik ilkeler ışığında yeniden ve bizzat topluluklar tarafından oluşturulmasından geçiyor.

Künye Bilgisi:

Hukukun Ekolojisi: Doğa ve Toplumla Uyumlu Bir Hukuk Sistemine Doğru

Yazar: Fritjof Capra & Ugo Mattei

Çeviren: Ebru Kılıç

Fiyat (KDV Dâhil): 30 TL

ISBN: 978-605-9389-46-4

Barkod: 9786059389464

Ürün Sırası: 122

Ana Kategori: Ekoloji, Hukuk

Ebat: 13,5 x 20 cm

Sayfa Sayısı: 251

Kapak Türü: Karton Kapak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çocuğum İçin Yatırım Sigortası ile sinema bileti

Çocuklar adına yapılan küçük ve düzenli tasarruflara büyüme potansiyeli sunarken, aynı zamanda çocukların gelecekteki finansal güvencesi olan Çocuğum İçin Yatırım Sigortası ebeveynlerin de geleceğe güvenle bakmalarını sağlıyor. Üstelik 21 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında Çocuğum İçin Yatırım Sigortası satın alanlara çift kişilik sinema bileti hediye! Anne babaların en büyük önceliği çocuklarını […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx