EDT EXPO’da 2 yarışma birden!

kobipostasi

0-20EDT EXPO’da 2 Yarışma Birden! Gastrobosphorus Patisserie ve Osmanlı Mutfağı Yarışmalarında Mutfağın Yıldızları Yarışacak!

EDT EXPO Fuarı kapsamında, 28 ve 29 Mart 2014 tarihlerinde, Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması ve Osmanlı Mutfağı Yarışması gerçekleştirilecek. Her iki yarışmada da profesyonel mutfak şefleri, kurumsal takımlar halinde yarışacak.

CNR Holding kuruluşlarından Sine Fuarcılık tarafından, ETÜDER (Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği) işbirliğinde ve İİB (İstanbul İhracatçı Birlikleri) desteğinde 27-30 Mart 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan EDT EXPO Fuarı kapsamında, Öztiryakiler Endüstriyel Mutfak sponsorluğunda, Gökmen Sözen Organizasyon Hizmetleri tarafından, 28 ve 29 Mart 2014 tarihlerinde, profesyonel mutfak şeflerinin kurumsal takımlar halinde katılacağı iki ayrı yarışma, Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması ve Osmanlı Mutfağı Yarışması gerçekleştirilecek.

Öztiryakiler Endüstriyel Mutfak sponsorluğunda gerçekleşecek yarışmalarda, Türkiye’nin en seçkin 10 otel ve restoranının mutfak ekipleri, 10 kurumsal takım halinde yarışacak.

 28 Mart 2014 tarihinde Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması, 29 Mart 2014 tarihinde ise Osmanlı Mutfağı Yarışması düzenlenecek.

 Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması, üç kategoride canlı performanslar olarak yapılacak. Birinci kategoride pastalar, ikinci kategoride çikolata, üçüncü kategoride unlu mamuller canlı olarak hazırlanıp sergilenecek. Ayrıca çikolata ve unlu mamuller dallarında display kategorisinde ürünler hazırlanacak.

 Gastrobosphorus Pastacılık, Çikolata ve Unlu Mamuller Yarışması için hazırlanacak display ürünler, “Dünya Barışı” temasında olacak. Profesyonel mutfakların yıldız isimleri, pasta, çikolata ve unlu mamul ürünlerinde Dünya barışını temsil eden kompozisyonlar uygulayacak.

Gastrobosphorus’un çikolata kategorisinde şefler özel tasarım çikolatalarıyla, pastacılık bölümünde 10 dilimlik seçkin pasta tasarımlarıyla ve unlu mamuller kategorisinde, her bir takımın Anadolu’nun yerel ürünleriyle hazırladığı 10’ar ürünle yarışacaklar. Türkiye ve dünyadan seçkin isimlerin yer alacağı jüri; jüri başkanının yanı sıra 10 kişiden oluşacak.

 29 Mart’ta ise Osmanlı Mutfağı Yarışması gerçekleştirilecek. Bu yarışmada da şefler 10 kurumsal takım halinde yarışacak. Osmanlı Mutfağı Yarışması’nda Türkiye’nin en seçkin otellerinin şefleri, tarihi yemeklere yeni yorumlar katarak birbirinden değişik lezzetlere imza atacaklar. Osmanlı Mutfağı Yarışması’nın 7 kişilik jürisinde Türkiye’den gurmeler ve yemek tarihçileri yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Daday’da en güzel sonbahar fotoğrafını çeken, İksir Resort Town’dan konaklama kazanacak

Daday’da en güzel sonbahar fotoğrafını çeken, İksir Resort Town’dan konaklama kazanacak… Yeşil, sarı, kahverengi, kırmızı, turuncu renkleri ile tonlarına bürünüyor, sonbaharda doğa… Bir ressamın elinden çıkmış şahane bir tabloyu andıran doğada, en güzel sonbahar fotoğrafını çekmeye ne dersiniz? Kastamonu Daday’da İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası organizasyonu ile Kasım ayı her […]

Subscribe US Now