EBA TV Anaokulu açıldı

KOBİ Postası

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ” Okul öncesi eğitim bizim için çok önemli, çok özeldir. EBA TV Anaokulu açıldı. Bugün uzaktan eğitimin bir parçası olarak yayın yapıyoruz. İçeriklerimiz çocuğa uygun, çocuk menfaatini ve müfredatımızı destekler nitelikte” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, anaokulu çağındaki çocukların televizyon dizisi, magazin programı, haberleri izlediğini bu durumun pedagojik açıdan dpru olmadığını söyledi. 

Çizgi film içeriklerinin de pedagojik açıdan değerlendirilmesi gerektiğini konuştuklarını ifade eden Selçuk, şunları söyledi: 

“Eleştirmekten ve hatta yol göstermekten öte yapmamız gereken bir şey vardı: Harekete geçmek  Okul öncesi eğitim bizim için çok önemli, çok özeldir. EBA TV Anaokulu açıldı. Bugün uzaktan eğitimin bir parçası olarak yayın yapıyoruz. İçeriklerimiz çocuğa uygun, çocuk menfaatini ve müfredatımızı destekler nitelikte.”

Bakan Selçuk, bugün erken çocukluk eğitimine ilişkin tanıtım toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti. Kartondan yapılmış bir televizyonun görselini paylaşan Selçuk, “Bu fotoğraf, çocuklar için. Şimdi sizlerden ricam, bir mukavva kutu bulup ortasını keserek, yanlarına düğmeler çizip, tepesine de çataldan iki tane anten ekleyerek bu televizyondan yapmanız, sonra da EBA TV Anaokulu’nu açıp derslere başlamanız. Bekliyorum fotoğraflarınızı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

THK 3 yangın söndürme uçağını satışa çıkardı

Türk Hava Kurumu, envanterinde bulunan üç CL-215 tipi yangın söndürme uçağının ve aynı filodaki 11 M-18 A/B Dromader tipi uçağın satışı için ihaleye çıktı. Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre satış ihalesi 26 Ekim Pazartesi günü yapılacak. İhale belli istekliler arasında kapalı teklif alma usulüyle gerçekleştirilecek. Şartname bedeli  1000 TL olarak […]

Subscribe US Now