“E-ticaret sektöründe yeni personele ihtiyaç var”

admin

Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, pandemi sonrası işini e-ticarete taşımak isteyen firma sayısındaki artışın, istihdam ihtiyaçlarını değiştirdiğini belirtti. Çiğdemli, “Ticimax Akademi bünyesindeki eğitimlerimizi hızlandırdık. Hedefimiz, sektörde eğitim açığını kapayarak artan istihdam taleplerine destek olmaya çalışmak” dedi. Çiğdemli şunları aktardı:

“Türkiye’nin 2023 hedefi bilgi teknolojileri alanında 500 bin çalışana ulaşılmasıydı. Ancak yaşanan pandemi süreciyle her sektörde iş yükünün dijitale aktarılması, hem hedef rakamı artırdı hem de hedef süresini kısalttı. Birçok sektörde yeni dijital becerilere sahip personel ihtiyacı artmış durumda. Özellikle e-ticaret çok hızlı bir dönüşüm içine girdi. Hem bizim hem de altyapı sağladığımız paydaşlarımızın, e-ticaret yönetiminden teknik işlere kadar çeşitli katmanlarda yeni personele ihtiyacımız var. E-ticaret sektöründe istihdam ihtiyacında ciddi bir artış oldu. İstihdam ihtiyaçları da değişti. Biz de gençlere yeni beceriler kazandırmak ve yeni nesil istihdam ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına, Ticimax Akademi bünyesinde ücretsiz e-ticaret eğitimleri veriyoruz. 3 yıldır ücretsiz olarak vermekte olduğumuz eğitimlerimizi, pandemi sonrasında online ortama taşıyarak hızlandırdık. Haftada 3-4 gün e-ticaret süreçleriyle alakalı çeşitli konseptlerde eğitimlerimiz oluyor. Hedefimiz, sektörde eğitim açığını kapayarak artan istihdam taleplerine destek olmaya çalışmak. Pandemi sonrası e-ticarete başlamak isteyen Kobi sayısında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 50’nin üzerinde bir artış var. Koronavirüs nedeniyle iş yerini kapatmak zorunda kalan küçük ve orta ölçekli birçok işletme de, işini dijitale taşıma ve e-ticaret sitesi açma yönünde adım atıyor. Tüm bu ani gelişmeler dolayısıyla sektörle bağlantılı yeni istihdam alanlarında işe alımlarda da hareketlilik yaşanıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün büyüklüğü 150 milyar lirayı aştı

TÜBİSAD “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2019 Yılı Pazar Verileri”ni açıkladı. Bu verilere göre sektör, TL bazında bir önceki yıla oranla yüzde 14’lük büyüme ile 152,7 milyar TL’lik hacme ulaştı. İstihdamını 143 bin kişiye çıkaran sektörün ihracatı da 6,5 milyar TL olarak gerçekleşti. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), 2019 yılı “Bilgi […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx