Dünyanın en büyük perakende şirketi Shell, Türkiye’de 500. Shell Select marketini açtı

KOBİ Postası

Her gün 1 milyondan fazla misafirine hizmet veren Shell & Turcas, kalitesiyle güven veren Shell Select marketleri ile perakende sektörüne de öncülük etmeye devam ediyor. 2013 yılında Shell Select marketlerine yatırım yapmaya başlayan Shell & Turcas, aradan geçen 7 yılda, 58 şehirde 500 noktaya ulaştı. 

Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri olmanın yanı sıra 44 binden fazla satış noktası ile tek marka altındaki en büyük perakende şirketi olan Shell, her gün misafirlerine en kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış 1.000’i aşkın istasyon ağında her gün 1 milyondan fazla misafire, yılda 10 milyon farklı araca akaryakıt, madeni yağ ve akaryakıt dışı ürün ve hizmet sunan Shell & Turcas, akaryakıt sektöründe birçok ilke imza atıyor. Misafirlerinin zamanlarını verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olup hayatlarını kolaylaştırmak ve yolculuklarını daha iyi hale getirmek hedefiyle yatırımlarına devam eden firma bu sene, 500. Shell Select marketini açarak sektörüne perakende alanında da öncülük etmeye devam ediyor.

Emre Turanlı: “Kalitesiyle güven veren 500 Shell Select var.”

Yeni nesil market formatı Shell Select marketlerinde, Shell’in kendi ürünleri de dahil olmak üzere 11 farklı kategoride 1500’den fazla ürün sunuluyor. Misafirlerinin yolculuklarına değer katmayı amaçlayan Shell & Turcas, Shell Select marketlerde sunduğu ürünlerini misafirlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştiriyor. Misafirlerinin sadece akaryakıt almak için değil, farklı ihtiyaçlarını da karşılayabilecekleri bir alan olmak için sürdürdükleri çalışmaların sonuçlarını olumlu bir şekilde aldıklarını belirten Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı “Shell & Turcas olarak 7 gün 24 saat istasyonlarımızda misafirlerimizle buluşuyoruz, onların görüşlerini dikkate alarak işimizi sürekli yeniliyor ve geliştiriyoruz. Ürünlerimizi de misafirlerimizin ihtiyaçlarını dikkate alarak geliştiriyoruz. Bugün itibariyle kalitesiyle güven veren 500 Shell Select var. Shell Select marketlerde 11 kategoride 1500 ürün yer alıyor. Özellikle kendi markamız olan “deli2go” ile çıkarttığımız ürünler misafirlerimiz tarafından çok beğeniliyor. Bunların arasında özel olarak Shell’e tasarlanan, yani kendi patentimiz olan deli2go sandviçler öne çıkıyor. Ayrıca yılda yaklaşık 2,5 milyon adet deli2go sandviç ve 3 milyonun üzerinde bardak kahve satıyoruz.”

Emre Turanlı: “Misafirlerimizin zamanlarını verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olup hayatlarını kolaylaştırıyor ve yolculuklarını daha iyi hale getiriyoruz.”

Shell’in dünyada 44 binden fazla satış noktası ile tek marka çatısı altından dünyanın en büyük perakende şirketi olduğunda dikkat çeken Turanlı, Shell’in dünyada her gün 30 milyon misafirine hizmet verdiğini, yılda yaklaşık 150 milyon kahve, 250 milyon soğuk içecek ve 450 milyon atıştırmalık satışı gerçekleştirdiğini belirterek, sektördeki öncü konumları ile ilgili şunları söyledi: “Dünya çapında perakende alanında edindiğimiz tecrübemizi, Türkiye’de de çok iyi şekilde uygulamalarımıza yansıtmayı başardık. Bu sayede misafirlerimizin zamanlarını verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olup hayatlarını kolaylaştırıyor ve yolculuklarını daha iyi hale getiriyoruz. İstasyonlarımızda, akaryakıt dışı ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili attığımız adımlara bugün baktığımızda, sektöre ilham kaynağı olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün. Yeni nesil market konsepti olarak misafirlerimize ve sektörümüze sunduğumuz Shell Select markası, sektörde açık arayla en yaygın premium market ağı diyebilirim. Sektörümüzdeki diğer firmaların da yakın geçmişte akaryakıt dışı ürün ve hizmetler alanına yatırımlarını arttırmış olması, 7 yıl önce bizim başlattığımız bu yolculukta ne kadar doğru adımlar attığımızı ve öncü marka olarak sektörü bir adım ileriye taşıyabildiğimizi de açıkça göstermektedir.”

Emre Turanlı: “Türkiye, Shell için öncelikli ülkeler arasında yer alıyor. Türkiye’ye yatırım yapmaya her zaman olduğu gibi devam ediyoruz.”

Shell & Turcas CEO’su Emre Turanlı, istasyonlarından akaryakıt alan her 2 kişiden birinin Shell Select marketlerimizi de ziyaret ettiğini söyledi: “Türkiye, Shell için öncelikli ülkeler arasında yer alıyor. Shell & Turcas olarak Türkiye’ye her zaman olduğu gibi yatırım yapmaya devam ediyoruz. Türkiye çapında 58 şehirde 500 adet özel konseptli Shell Select marketimiz ile misafirlerimizin akaryakıt dışındaki ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. İstasyonlarımızın, şehir içi ve şehir dışı tüm karayolu seyahatlerinde, anne-baba ve çocuklar dahil herkes için konforlu birer uğrak noktası olma hedefiyle yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yıl sonuna kadar Shell Select market sayımızı 600’e çıkarmayı hedefliyoruz.”

Shell’den Kesintisiz Hizmet

Shell istasyonları, pandemi sürecinde de müşterilerin ve çalışanların sağlığını birincil öncelik olarak belirleyerek hizmet vermeye devam ediyor. ULV cihazlarla dezenfekte edilen istasyonlarda, market alışverişinden akaryakıt alımına tüm ihtiyaçlar için temassız ve hijyenik çözümler sunuluyor.  Sektörde en çok kullanıcıya sahip olan Shell Mobil Uygulaması ve hali hazırda 4,3 milyon üyesi bulunan akaryakıt sektörünün ilk sadakat programı Shell Club Smart programı sayesinde, istasyona gelen misafirlerin beklenti ve talepleri önceden öngörülerek, onlara en doğru çözüm, en iyi ürün ve hizmet sunulabiliyor. Özellikle hijyen hassasiyeti nedeniyle de önceki yıllarda hayata geçirilen Shell Mobil Ödeme hizmeti, bu dönemde daha da ön plana çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bütçe Eylül’de 29,7 milyar TRY açık verdi

Enver Erkan, Tera Yatırım >> Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı Eylül ayı bütçe verilerine göre; Ağustos 2020’de 28,2 milyar TRY fazla vermiş olan bütçe dengesi Eylül 2020’de 29,7 milyar TRY açık vermiştir. Bütçe geçtiğimiz senenin aynı döneminde ise 17,7 milyar TRY açık vermişti. Aylık Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu’nda belirtildiği üzere, Eylül […]

Subscribe US Now