Dünyaca ünlü Cameristi Della Scala Türk şef eşliğinde

kobipostasi

Teatro alla Scala’nın orkestrasının müzisyenleri tarafından kurulan ünlü oda orkestrası Cameristi Della Scala ilk kez bir Türk Şef eşliğinde İstanbul’da sahneye çıkıyor. Cemal Reşit Rey Konser Salonu ünlü orkestrayı 24 Nisan’da Türk müzisyenlerle ağırlamaya hazırlanıyor.

24 Nisan Pazartesi akşamı Cameristi Della Scala orkestra şefimiz Hakan Şensoy ile sahneye çıkarken konserin ikinci bölümünde kemençe sanatçılarımız Derya Türkan ve Hatice Doğan Sevinç ünlü orkestra ile birlikte çalıyor olacaklar.

Klasik Müzik alanında çok iyi bilinen Cameristi Della Scala, Hakan Şensoy’un şefliğinde, kemençe sanatçılarımız Derya Türkan ve Hatice Doğan Sevinç ile birlikte konserin ikinci bölümünde ünlü bestecimiz Münir Nurettin Beken’in Klasik Kemençe için İkili Konçerto’sunun dünya prömiyerini gerçekleştiriyor olacak.

2012 yılında başarılı uluslararası performanslarıyla Milan Şehri Isimbardi Ödülü’ne layık görülen topluluk, Klasik müzik sevenlere sürprizlerle ve ilklerle dolu bir gece yaşatmak üzere İstanbul’a gelmiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ünlü giyim markası halka arza hazırlanıyor!

Ünlü hazır giyim markası Mavi Jeans, halka arz oluyor. Bloomberg News’in haberine göre Mavi Jeans, SPK’ya başvuruda bulundu. Şirketin hissedarları Akarlı ailesi ve girişim şirketi Turkven, daha önce halka arz için yatırım bankaları Goldman Sachs ve Bank of America’ya yetki vermişti. Mavi Jeans’in değerin yaklaşık olarak 800 milyon dolar civarında […]

Subscribe US Now