Dünya liderleri arasında bir Türk: Gülay Barbarosoğlu

kobipostasi

s1379404309_IMG_7425Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, ABD Foreign Policy Association tarafından düzenlenen Dünya Liderlik Konferansı’nda ( World Leadership 2013 ) eğitim odaklı bir konuşma yapacak. Türkiye’den katılan tek konuk olan Prof. Dr. Barbarosoğlu,  dünyanın dört bir yanından konferansa katılan seçkin konuklara Harvard Club’ta hitap edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu, Foreign Policy Association tarafından düzenlenen World Leadership 2013’e konuşma yapmak üzere davet edildi.

20 Eylül, Cuma günü saat 12:00’de New York Harvard Club’ta düzenlenecek öğle yemeğinin konuk konuşmacısı olacak Barbarosoğlu, konuşmasında dünyada sosyo-ekonomik gelişim ve büyümede eğitimin rolü ve Türkiye’de eğitimin toplumsal gelişime etkisine değinecek. ABD’nin önemli dış politika kurumlarından biri olan Foreign Policy Association tarafından Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na paralel olarak düzenlenen World Leadership Forum’un bu yılki ana teması “Büyüyen Global Ekonomi” olacak. Barbarosoğlu ekonomi ile eğitim arasındaki ilişkiyi ele alacağı konuşmayla, konferansa Türkiye’den katılan tek konuk olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sürdürülebilirlik uzun bir yolculuk

Dünyanın lider kimya şirketi BASF, 17-18 Eylül tarihlerinde İstanbul Swissotel’de düzenlenen Yeşil İş Konferansı’na katıldı. Konferansta konuşan BASF Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika, BASF Türk CEO’su Volker Hammes, “Üretim ve tüketim şekillerini değiştirmeliyiz. Sürdürülebilirlik uzun bir yolculuk ve bize iş yapışımızda yardımcı oluyor” dedi. Bu yıl beşincisi düzenlenen Yeşil İş-Green […]

Subscribe US Now