Dünya Bankası’ndan yoksullara 12 milyar dolar aşı desteği

KOBİ Postası

Dünya Bankası, toplam nüfusunun bir milyarı bulan en yoksul ülkelerin coronavirüse karşı aşı, test kiti ve tedavi harcamalarında kullanılmak üzere 12 milyar dolarlık kaynak ayırdığını duyurdu.

Gelişmekte olan ülkelerin aşılara adil ve eşit erişime sahip olması için yaptıkları çalışmaları Covid acil durumunu ele alacak şekilde genişlettiklerini vurgulayan Dünya Bankası Başkanı David Malpass, “Güvenli ve etkili aşılara ve güçlendirilmiş dağıtım sistemlerine erişim, pandeminin seyrini değiştirmenin anahtarıdır ve yıkıcı ekonomik ve mali etkiler yaşayan ülkelerin dirençli bir toparlanmaya doğru ilerlemelerine yardımcı olur” dedi.

Malpass daha önce yaptığı bir açıklamada, dünya çapında pandemiyle mücadele için alınan önlemleri, üst sınıfların lehine olduğu gerekçesiyle eleştirdi ve böylesi uygulamalarla gelişmekte olan ülkelerin en ağır darbeyi alacağını vurguladı. Dünya Bankası, pandeminin başından itibaren, küresel ekonomik toparlanmayı desteklemek için 160 milyar dolarlık kaynak ayırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kredi kartlarında en hızlı büyüyen banka: Vakıfbank

Yenilikçi ürün ve hizmet anlayışını kredi kartlarına da taşıyan VakıfBank, kredi kartları kategorisinde sektörünün en hızlı büyüyen bankası oldu. Müşterilerinden aldığı taleple Eylül sonu itibarıyla 1 milyonu aşkın yeni kredi kartını mevzuata uygun olarak hizmete sunan VakıfBank, kredi kartlarında adetsel bazda yüzde 20’lik artış sağladı. Gençlerden emeklilere, çiftçiden iş dünyasına […]

Subscribe US Now