Doktorlar finansal süreçlerini Ovinot’la takip ediyor

KOBİ Postası

Pandemi nedeniyle muayenelerini ya da kontrollerini hastanelere gitmeden yaptırmak isteyen pek çok kişi, serbest olarak mesleğini icra eden doktor ve diş hekimlerine yöneldi. Ovinot, iş yükü artan hekimlerin e-makbuz işlemlerini kolaylaştırarak onlara zaman kazandırıyor.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre, Türkiye’deki doktorların yüzde 18,2’si özel sektörde çalışıyor. Diş hekimlerinin ise yaklaşık olarak yüzde 51’i özel sektörde hizmet veriyor. Pandemi döneminde hastanelere gitmekten kaçınan pek çok kişi kontrol, muayene ya da diş tedavileri için serbest çalışan doktorları ve diş hekimlerini tercih etti. Bu olağanüstü durum, hekimlerin işleriyle ilgili beyan etmek zorunda oldukları resmi belge işlemlerini de artırdı.

E-makbuzda tahsilat kolaylığı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayımlanan 509 sayılı tebliğ ile 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren serbest meslek mensubu doktorların e-SMM (elektronik serbest meslek makbuzu) düzenlemeleri zorunlu hale geldi. Ovinot, doktor, diş hekimi, avukat, mali müşavir gibi serbest meslek sahiplerinin e-makbuz işlemlerini tahsilat aşamasıyla birlikte kolayca yönetme yetkinliği sağlamak amacıyla geliştirildi.

Doktorlar zaman kazanacak

Ülkemizde doktorların zamana karşı bir yarış içerisinde olduğunu belirten Ovinot CEO’su Yüksel Samast, “İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde, hekimlerimizin vaktinin ne denli kıymetli olduğunu daha iyi anladık. Doktorların en değerli varlıkları olan vakitlerini daha verimli yönetebilmeleri için uzun bir Ar-Ge sürecinden sonra Ovinot’u kullanıma sunduk. Ovinot’un en büyük özelliği, makbuz kesmek, tahsilat, hesap bakiyesi takibi gibi tüm süreci tek bir uygulamada, kolaylaştırılmış adımlarla yapılabilmesini sağlaması. Ovinot, serbest meslek mensuplarının muhasebe ile ilgili resmi evrak işlemlerini kolay bir şekilde kendilerinin yürütebilmesi için tasarlandı. Doktorlarımız finansal süreçlerini Ovinot ile hızlı ve kolayca yönetirken, işlerine ve hastalarına daha fazla zaman ayırabilecek.” açıklamasında bulundu.

Makbuz, tahsilat ve takiple uğraşmaya son


Serbest meslek mensubu doktorlar Ovinot sayesinde, makbuz kesme, gönderme, saklama, makbuzlarını kredi kartı veya banka hesabıyla (havale/EFT) tahsil etme, kalan alacakların tahsilatının otomatik takibi, banka hesap hareketlerini takip edebilme gibi işlemleri hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek. Doktorlar, Ovinot’un mobil uyumlu ve web tabanlı bir uygulama olması özelliği sayesinde de zaman, mekân ve cihaz fark etmeksizin, tüm mali belge süreçlerini entegre ve otomatik bir şekilde kolaylıkla yönetebilecek.

Ovinot hakkında:

Ovinot, serbest meslek sahiplerinin, küçük şirket/işletme sahiplerinin ve beyaz yaka profesyonellerin işleriyle ilgili para ve belge süreçlerini tek uygulama içinden bütünleşik ve otomatik bir şekilde güvenli, hızlı ve kolay yürütmelerini ve takip etmelerini sağlayan mobil uyumlu web tabanlı yenilikçi bir uygulamadır. Ön muhasebe, muhasebe, ERP, sanal pos, e-ticaret, özel entegratör portalı, GİB portalı gibi uzmanlar için geliştirilmiş piyasadaki tüm çözümlerden ve yazılım ürünlerinden farklı olarak; doğrudan iş sahipleri için eğitim gerektirmeden kullanmaya başlanabilecek, işle ilgili e-belge ve para akışlarıyla ilgili tüm ihtiyaçlara ve de sorunlara onların gözünden bakarak, eşsiz müşteri deneyimi merkezinde geliştirilmiş bir e-iş uygulamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Ford Kuga, Euro NCAP’in ilk ‘Sürüş Destek Sistemleri’ testinde rakiplerini geride bıraktı

Bağımsız otomobil güvenlik ve performans değerlendirme programı Euro NCAP, Yeni Ford Kuga’nın segmentindeki orta büyüklükteki tüm modellerden daha iyi bir sürüş deneyimi sunarak, rakiplerini geride bıraktığını duyurdu. Kuruluş, Yeni Ford Kuga’nın sunduğu Dur&Kalk ve Trafik Levhası Tanıma Sistemine sahip Adaptif Hız Kontrol ve Şerit Hizalama Asistanı’nın dahil olduğu Ford Co-Pilot […]

Subscribe US Now