DOĞANLAR YATIRIM HOLDİNG’DEN, DOĞTAŞ KELEBEK’İN ARDINDAN YENİ BİR HALKA ARZ: BİOTREND

admin

Mobilya sektörünün öncü gruplarından Doğtaş – Kelebek mobilya grubunu da bünyesinde bulunduran Doğanlar Yatırım Holding, yeni bir iştiraki daha halka arz etmek için düğmeye bastı.

Bünyesinde mobilya inşaat, perakende ve enerji sektörlerine hizmet veren farklı şirketleri bulunduran Doğanlar Yatırım Holding, yenilenebilir enerji alanında faaliyet gösteren ve Türkiye’nin alanında ilk 3 şirketi arasında sayılan BioTRend Enerji AŞ’yi de halka arz etmeye hazırlanıyor.

Ülke genelinde 15 farklı bölgede yenilenebilir enerji üretimi.

Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji üretim firmalarından biri olan Biotrend Enerji, bugün ülke genelinde evsel atığın yaklaşık %25’ini işler hale getiriyor. Enerji alanında portföy büyüklüğü ise 120 MW mertebesinde. Ülke genelinde 15 farklı bölgede atık gazından elektrik üretimi yapan ve katı atık bertaraf tesislerini işleten büyük bir portföyde hizmet veriyor.

Çöpgazı, biyokütle, atıktan enerjiye giden yol.

2012 yılında teknolojik bir üretim ve uygulama merkezi olarak kurulan BioTRend Enerji, alternatif enerji üretimi konusunda da hizmet veriyor. Firma, ülkemize, çevreye, doğaya, ekonomiye ve dünyaya katma değeri yüksek projeler hayata geçirirken, kurulduğu günden bugüne kadar yenilenebilir enerji üretim alanında portföyünü büyüterek sektörün öncüsü olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde; biyokütle, evsel katı atık ayrıştırma, gazlaştırma – yakma ve ATY Üretimi, biyometanizasyon, atık sahası işletimi, biyokütle yakma tesisi ve atık ısı tesisleri ile ilgili yatırımları bulunan firma, enerji ihtiyacını çevreci kaynaklardan sağlayarak, çöpgazı, biyokütle, atıktan türetilmiş yakıt kaynaklarını enerjiye dönüştürüyor.

Yerli ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi; BioTRend

Türkiye’de yerli ve yenilenebilir kaynaklarından enerji üretimi yapan BioTRend Enerji, 120.450 mw yıllık üretim kapasitesine ulaşarak ülke genelinde 185.000 hanenin yıllık elektrik ihtiyacını karşılıyor. Gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları ile ise yenilikçi teknolojiler geliştirmeye ve atık yönetimine yepyeni bir perspektif getirerek ülkemizin ihtiyaç duyduğu çevreci enerji üretimine yatırımlar yapmaya devam ediyor.

BioTRend bünyesinde katı atık bertaraf ve enerji üretim santralleriyle yenilenebilir enerji kaynakları destekleme mekanizması kapsamında elektrik satışı yapılıyor.

Holding çatısı altında faaliyet gösteren enerji grubunun yakın vade stratejisi, organik ve inorganik büyüme modelinin benimsenmesi suretiyle portföy değerinin arttırılması, sektöründe lider işletmelerden birisi haline gelinmesi, çevreci enerji üretimi modellerinin geliştirilmesi ve bu süreci takiben bugün tüm çalışmaları son hız sürdürülen halka arz çalışmalarının tamamlanarak işlemlerin başlatılması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TÜRKİYE AB’NİN 1 MİLYAR AVROLUK FON FIRSATINI İYİ DEĞERLENDİRMELİ

İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu başta iş dünyası, araştırmacılar, üniversiteler olmak üzere ilgili tüm kesimleri 18 Eylül 2020 tarihinde açılacak 1 milyar avro bütçeli Avrupa Yeşil Mutabakat Çağrısı’ndan yararlanmaya davet etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Zeytinoğlu, Türkiye’nin de katıldığı Ufuk 2020 Programı sona ermeden önce Komisyonun son bir […]

Subscribe US Now

Betboo