DOĞALGAZLI JENERATÖRLE YAKIT MALİYETİ YÜZDE 70 AZALIYOR

admin

Endüstriyel motorda yüzde 100 Türk tasarım ve üretim markası Erin Motor, sürdürülebilir, çevreyle dost ürünleriyle dikkat çekiyor. Erin Motor’un Türkiye’de bir ilk olan doğalgazlı jeneratörü yakıt maliyetini yüzde 70 azaltıyor. 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklama yapan Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, çevreyle dost ürünlerinin aynı zamanda motorda yurt dışı bağımlılığının önüne geçtiğini belirtiyor.

30 yıllık Şahin Metal’in ikinci jenerasyonu tarafından yaklaşık 15 yıl önce SAN-TEZ (sanayi tezleri) programı kapsamında kurulan Erin Motor, yüzde 100 Türk tasarımıyla endüstriyel motor üretiyor. Tamamen yerli tasarım ve yerli üretim yapan Erin Motor, tarım sulama, balıkçılık, jeneratör gibi birçok alan için motor üretiyor. Yılda yaklaşık 3 milyar Dolarlık içten yanmalı motor ithalatı yapan Türkiye için önemli bir gelişme olan yerli üretim, savunma sanayi başta olmak üzere birçok sektörün gelişmesini sağlarken, yurtdışına olan bağımlılığımızı ortadan kaldıracaktır. 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklama yapan Erin Motor Genel Müdürü Ersin Şahin, “Erin Motor’daki ürün gamı, fonksiyonel ve ergonomik, emisyonları dünyaca tespit edilen sınırlar içinde, çevre dostu, sürdürülebilir, 10 bin saat servis ömrüne sahip, yakıt ekonomisi ve satış fiyatıyla dünyanın önde gelen motorları ile rekabet edecek seviyede, rekabet edecek sınırlar içinde tasarlandı. Dizel motorumuzun yakıp tüketimi, aynı güç aralığındaki rakiplerimizden genel olarak yaklaşık yüzde 20 daha az. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve AR-GE merkezimizde geliştirdiğimiz doğalgazlı motorumuz ise konutlarda rahatlıkla kullanılabilir. Doğalgazlı jeneratörümüz ise dizele göre yüzde 70 yakıt tasarrufu sağlıyor.  Yine dizele göre yüzde 30 daha az gürültü salınımı ve en önemlisi sıfır emisyon salınımı olan doğalgazlı jeneratörümüz, doğalgaz dağıtım ağlarındaki hat basıncıyla çalışıyor. Ürünlerimizin sürdürülebilir olması için Ar-GE Tasarım Merkezi’mizde inovatif ürünler için çalışıyoruz. Özellikle en çok güvendiğimiz en yeni ürünümüz doğalgazlı motorun çevreyle dost olması, daha az gürültüyle çalışıyor olması ve kullanım kolaylığı piyasada bizi avantajlı konuma getiriyor. Çevreyle dost ürünler üretmeye devam edeceğiz.” dedi. Ürettikleri endüstriyel dizel motorların; marin motor, zirai sulama amaçlı motopomp, inşaat makineleri, kar küreme araçları ve kompresörler gibi pek çok alanda da rahatlıkla kullanılabildiğini de sözlerine ekleyen Şahin, amaçlarının, ucuz ve kalitesiz Uzakdoğu ürünlerinin ithalatının önüne geçerken Avrupa’dan gelen pahalı markalara karşılık fiyat avantajı sağlamak olduğunu belirtti. Tüm motorlar 10 bin saati aşkın süre ömür testlerine tabi tutuluyor ve bu testlere -18ºC soğuk ve +55ºC sıcak çalıştırma testleri de dahil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

UZMANLARDAN ÖNERİLER; PANDEMİ SONRASI ENFEKSİYONLARA DİKKAT

Covid-19 pandemisi nedeniyle herkesin hayatında birçok değişiklik oldu ve yaşam rutinleri tamamıyla değişti. Hastanelerden gerekli durumlar dışında uzak kalınan bu süreç, kronik hastalığı olanların ve birçok hastalık açısından yüksek risk grubunda olan 65 yaş üzeri kişilerin düzenli sağlık kontrollerinin aksamasına neden oldu. Uzun bir sürenin ardından, hayatlarının yeni normaline dönecek […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx