Dijital dünyada tıklanma rekoru kırmak için 3 temel kural

admin

Günümüzde dijital reklamlar, arama motorları ve sosyal medyanın gelişmesiyle önemli bir başarı elde etti. Firmaların kısa sürede büyük kitlelere ulaşmasında önemli bir etken olan dijital reklamlar bugün, dünyanın vazgeçemediği kanalların başında geliyor. 2015 yılında yüzde 25, 2016 yılında ise yüzde 40 oranında artırarak büyük bir başarıya imza atan bu pazar, ölçümlenebilir olması noktasında tüm reklam modellerinden ayrılıyor.

Bir tık için; fiyat politikası, kampanya ve tasarım

Bununla birlikte, video reklamları alanında son iki yılda yüzde 50 büyüme gerçekleştirdiğine dikkat çeken CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, markaların dijital dünyada hedeflerine ulaşmaları için 3 altın kuralı mutlaka yerine getirmelerini gerektiğini belirtti. Tüm sektörlerde, küçük ölçekli firmalardan büyük ölçekli firmalara kadar herkesin dijital reklam modelini tercih ettiğini söyleyen Becer, “Markalar, bir dijital reklamın startını vermek için çalışmaya başladığında fiyat politikasına çok önem vermeliler. Konuyu inşaat sektörü özelinde ele alırsak; İnşaat sektöründe son dönemde yüksek talep ve arsa fiyatlarındaki artış gibi bir farklı birçok nedenden dolayı; konut fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu. Başarılı bir fiyat politikası oluşturmak için doğru değerlendirilmesi gereken iki kritik konu var; bunlardan biri lokasyon analizi diğeri ise, rakip analizidir. Bunu yaparken bölgenin gerçeklerinden uzaklaşmadan ve rakiplerin fiyatlarını inceleyerek oluşturulacak fiyatlandırma büyük ölçüde başarılı olacaktır” dedi.

Hitap edilecek kitle tam olarak belirlenmeli

En az fiyatlandırma kadar kampanya sürecinde hitap etmek istenilen kitlenin belirlenmesinin de çok önemli bir unsur olduğunu aktaran Becer, “Vade, faiz oranlarından önce hitap etmek istediğimiz kitleyi tam olarak belirlemek zorundayız. Eğer ulaşmak istediğimiz kitle yatırımcılar ise, yatırımcının ilgisini çekecek söylemler kullanmamız gerekiyor. Örnek olarak bir lansman projesini baz alırsak; Eğer slogan olarak ‘hayatın merkezinde’ ya da ‘kapalı havuz’ gibi söylemleri kullanırsak yatırımcı kitlenin dikkatini çekemeyiz. Burada kullanılması gerek söylemler; ‘bölgenin son dönemde kazandığı değer’, ‘peşin fiyatında yapılacak indirim’ ya da ‘projenin ortalama kazanacağı değer’ şeklinde olmalı.

Tasarımım gücü yadsınamaz…

Bu iki unsurun doğru bir tasarımla desteklenmediği taktirde markanın reklam sürecinde istediği performansı alamayacağına dikkat çeken CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, kampanya çalışmasında verilmek istenen mesajın en etkili görsel alanda verileceğinin altın çizidi. Becer, kampanya sürecinde oluşturulacak doğru tasarım dilinin,  markayı sektörde rakiplerinden farklı konumlandıracağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Beklenen oyunun yaratıcısı Troy Mashburn oyun severlerle buluştu

PlayStation Türkiye, bu yıl ikincisi İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen GIST 2017 (Gaming İstanbul) oyun fuarına katıldı. 2-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen fuarda PlayStation Türkiye, 150 metrekare büyüklüğündeki stand alanında, oyun severlere yeni sanal gerçeklik sistemi PlayStation®VR’ı, en popüler oyunlarını ve en gelişmiş teknolojilerini tanıttı. Rekor bir katılımla 83 bin kişinin […]

Subscribe US Now