DHL Express çalışanları 12 ton atık kağıt topladı

kobipostasi

DHL Express çalışanları 2010 yılı itibari ile DHL Bursa ve İstanbul ofisleri 12 ton atık kağıt topladı. Etkinliğe, 559 çalışanla yaklaşık olarak DHL çalışanlarının yüzde 80?i katıldı. DHL böylece, 2020 yılına kadar karbon salınımını yüzde 30 azaltma yolundaki çalışmalarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Çevre projelerini bir kurumsal sosyal sorumluluk olarak benimseyen DHL Express, sene boyunca sürecek olan bu çalışma kapsamında aynı zamanda plastik atıkları da toplayacak. Teknik Kağıt tarafından da desteklenen proje kapsamında DHL Express çalışanlarının toplayacağı atıklar, DHL binasının bağlı bulunduğu Bağcılar Belediyesi tarafından belirli aralıklarla alınacak.

Çevre bilincini küçük yaşlardan itibaren oluşturmak için de çalışmalar yapan DHL Express, Halil Türkan İlköğretim Okulu öğrencilerine de, çevre dostu materyallerden üretilmiş 1000 adet kalem kutu bağışı yaptı. Sene boyunca sürecek bu çalışmalar sırasında, halihazırda DHL Express tarafından İzmir Alsancak ve İstanbul Beyoğlu?nda kullanılan çevre dostu Segway?lerin sayılarını artırmak için de çalışmalar yapılacak.

Yüzyılın buluşu olarak da tanımlanan Segway araçlar benzinli araçlara alternatif olarak gösteriliyor. Segway?ler ortalama bir binek arabaya göre yüzde 90 daha az karbon salınımı yapıyor ve 11 kez daha az enerji sarf ediyor. Motosikletle kıyasla ise yüzde 81 daha az karbon salınıma neden oluyor ve 5 kez daha az enerji kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Negrin: "Türk hazır giyim sektörü 2008 rakamlarını yakalayamadı, ekonomi yönetimi artık bizi görsün"

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Cem Negrin, ihracatta lider görünen Türk hazır giyim sektörünün 2008 rakamlarını yakalayamadığını belirterek, ?2008 yılının Ocak-Ağustos döneminde yüzde 6 artış ile 11, 1 milyar dolar olan ihracatımız 2010 Ağustosunda yüzde 11,6  artmasına karşın 9.5 milyar dolarla sınırlı kaldı. Biz tüm imkanlarımızı seferber edip canla […]

Subscribe US Now