DEĞİŞİM DİNAMİKLERİ’NİN 27. GELENEKSEL İFTAR PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

admin

Türkiye’nin öncü yönetim, eğitim ve insan kaynakları danışmanlığı kuruluşlardan biri olan DD Değişim Dinamikleri Yönetim Merkezi’nin kurulduğu günden bu yana geleneksel olarak düzenlediği iftar programı bu yıl da seçkin konukları bir araya getirdi. Program 22 Mayıs 2019 tarihinde Eyüp Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

27’ncisi düzenlenen programa farklı sektörlerden yaklaşık 100 ayrı kurum ve kuruluştan, müteşebbisler, üst düzey yöneticiler, oda ve dernek yöneticileri ile akademisyenler, medya mensupları ve uzman / danışmanlardan oluşan yaklaşık 200 kişi katılım sağladı.

DD iftar programı, klasik iftar programlarından farklı olarak gerek uzmanların sunumları gerekse gündeme dair konuşmalar ile verimli bir iş ve sohbet toplantısına dönüştü. Programda sunum gerçekleştiren DD Uzman / Danışmanlarının değindikleri noktalardan bazıları:

Ahmet Nedim Erdemir; Belirsizlik Ortamında Yönetim konusuna değindiği sunumunda; İş yaşamının en önemli faktörlerinden birinin REKABET olduğu gerçeğini sürekli aklımızda tutmamız gerekiyor. ÇEVRE VE ORTAM KOŞULLARI kendi kurumumuz için olduğu gibi rekabette olduğumuz tüm işletmeler için geçerlidir ve bu koşullar rekabette öne geçebilmek için kendi içinde fırsatlar barındırır. Sadece itidalli bir şekilde yürümeye devam ettiğinizde bile Pazarınızda büyüme ihtimalinizi arttıracaksınızdır.

Mustafa Şehirli; “Madenden Mavera’ya Pazarlamanın Yakın Geçmişi ve Uzak Geleceği” konulu sunumunda; 2000 li yıllarda pazarlamada akıl kalp ve ruh bütünlüğü olmalı diyerek davranışlarımızın kökeninde yatan unsurlardan bahsetti.

Doç. Dr. Murat Yalçıntaş; Oruç ve Motivasyon ilişkisinden altını çizerek; yönetim ve yöneticilik kavramları ile de ilişkilendirdiği sunumunda; “İyi yönetici, hem çalışanını seven hem de çalışanının işini sevmesini sağlayandır” mesajının önemle altını çizdi. .

Prof. Dr. İlhan Erdoğan; Değişim ve Uyum kavramlarından bahsettiği sunumunda; “Değişime ayak uyduramayanlar zamanla yok olur. Değişimle yenilenen ve değişime ayak uyduranların uluslararası bir marka olduğu pek çok örnekle görülmüştür. Değişin ve gelişin… Değişime öncü olun. Ülkenin değişime öncülük yapan ve değişimi geliştiren müteşebbislere ihtiyacı var. Dır sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İGMD, DIŞ TİCARETE İVME KAZANDIRMA YOLUNDA

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği (İGMD) Yönetim Kurulu Başkanı Serdar KESKİN; 100 binin üzerindeki insan kaynağı ile dış ticaretin sigortası olan Gümrük Müşavirlerinin odalaşarak dış ticaret büyüme rakamlarına önemli bir ivme kazandıracağına dikkat çekti. Davete katılan Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna TURAGAY, dış ticaret rakamlarının büyümesi ve hedeflere ulaşılabilmesi için daha […]

Subscribe US Now

Betboo