Datalogic yeni ofisiyle Türkiye’de

admin
Datalogic Kurumsal İş Geliştirme Bölümü CEO’su ve Datalogic ADC Avrupa ve Gelişmekte Olan Bölgelerden Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Valentina Volta
Datalogic Kurumsal İş Geliştirme Bölümü CEO’su ve Datalogic ADC Avrupa ve Gelişmekte Olan Bölgelerden Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Valentina Volta

Endüstriyel otomasyon ve otomatik veri toplama sektörünün lider firması Datalogic, yeni yatırımıyla Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) pazarındaki varlığını güçlendirmeyi ve Türkiye’deki OT/VT sektörünün ihtiyaçlarını satış, teknik ve idari destek birimleriyle karşılamayı amaçlıyor. Datalogic Türkiye’nin 2014 yılı pazar hedefi, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 43’lük büyüme ve ciro hedefi de yaklaşık 6 milyon dolar.

40 yılı aşkın deneyimi, 1000’den fazla patenti ve 30 ülkedeki ofisiyle dikey pazarlara yönelik inovasyon temelli veri toplama çözümleri geliştiren Datalogic, İstanbul’da açtığı yeni ofisiyle Türkiye’de de hizmet vermeye başladı.

Dünya çapındaki süpermarket, havalimanı ve postanelerin üçte birinde kullanılan çözümleriyle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve iş verimliliğini artıran Datalogic, perakende, üretim, taşımacılık, lojistik ve sağlık sektörlerinde otomatik veri toplama ve endüstriyel otomasyon sistemlerinde uzmanlaşıyor. Datalogic, dünya çapında lider bir toplam çözüm sağlayıcı olarak, barkod okuyucu, mobil terminaller, sensörler, sanal görme ve lazer markalama sistemleri gibi yenilikçi teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

Türkiye’nin Datalogic ürün ve hizmetleri açısından gelecek vadeden bir ülke olduğunu belirten Datalogic Kurumsal İş Geliştirme Bölümü CEO’su ve Datalogic ADC Avrupa ve Gelişmekte Olan Bölgelerden Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Valentina Volta, Datalogic Türkiye ile ilgili şunları söyledi: “Geniş bir yelpazeye yayılan üstün nitelikli ürün ve hizmetlerimizin, perakende, üretim, taşımacılık, lojistik ve sağlık sektörlerinde önemli fırsatlar yaratacağını öngörüyoruz. İstanbul’da açtığımız yeni ofisimizle müşterilerimize daha yakın olacak ve giderek artan ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak çözümler geliştireceğiz. Bölgedeki genel büyüme göstergelerinden umutlu olduğumuz gibi, Avrupa ve Asya arasında köprü oluşturan bir noktada faaliyet göstereceğimizden dolayı son derece mutluyuz.”

2017’de yaklaşık 10 milyon dolarlık ciro hedefi

Datalogic Türkiye Ülke Müdürü Argun Erşen
Datalogic Türkiye Ülke Müdürü Argun Erşen

Datalogic Türkiye Ülke Müdürü Argun Erşen ise, Oto ID pazarına yönelik ürün ve çözümlerinin dünya piyasalarındaki liderliğine değinerek Türkiye’deki büyüme hedeflerini açıkladı:

unnamed-18“Dünya çapında ADC pazar payımız yaklaşık yüzde 10. POS Perakende Okuyucular’da da yüzde 32.8’lik bir pazar payı ile dünyada bir numarayız. EMEA’da ise yüzde 42.4’lik pazar payımız ile birinci sıradayız. El Tipi ve Sunum Okuyucuları segmentinde, yüzde 33.8’lik pazar payı ile EMEA’da birinci, yüzde 16.8’lik pazar payı ile dünya çapında üçüncü sıradayız. Mobil Terminaller ve Kendi Kendine Alışveriş’te de yüzde 8’lik pazar payımız, bizi EMEA’da üçüncü, yüzde 4’lük pazar payımız ise dünyada üçüncü sıraya taşımış durumda. Datalogic son zamanlarda dünya çapındaki atılımlarını hızlandırırken, biz de aynı doğrultuda Datalogic Türkiye olarak bu yılki büyüme hedefimizi geçen yıla oranla yüzde 43 olarak belirledik. Datalogic Türkiye’nin 2014 ciro hedefi ise 5 milyon 865 bin dolar. Türkiye’deki müşterilerimize OT/VT alanında benzersiz hizmet ve çözümler sunarak, bu rakamı 2017’de 9 milyon 729 bin dolara çıkarmayı hedefliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Faiz oranlarında artış yaşansa bile 2014 yılı büyüme beklentileri devam ediyor

Nisan ayı BofA Merrill Lynch Fon Yöneticisi Araştırması, kısa vadeli faiz oranlarında yükselme beklentisinin artmasına rağmen, yatırımcıların küresel ekonomik büyümeye dair beklentilerinin halen yüksek olduğunu gösterdi. 4-10 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma, küresel ekonominin önümüzdeki 12 ay boyunca güçleneceğine inanan yatırımcıların oranının Mart ayındaki net yüzde 62’lik yüksek seviyesini […]

Subscribe US Now

Betboo