Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Platformunda İşbirliğine Dayalı Yeni Veri Bilimi Deneyimleri Sunuyor

admin
  • Dassault Systèmes metin verisini uygulanabilir içerik ve içgörülere dönüştüren, yapay zeka destekli semantik işleme yazılım ve hizmetlerinde uzmanlaşan Fransız şirketi Proxem’i satın aldı
  • İşbirliğine dayalı gelişkin veri bilimi imkanları, kurumların kendi veri birikimlerinden faydalanmasını sağlıyor
  • Yapay zekanın modelleme ve simülasyon ile kombinasyonu, yeni öğrenme yöntemlerini ve bilgiden faydalanmayı mümkün kılıyor.

Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) 3DEXPERIENCE platformundaki işbirliğine dayalı veri bilimi kapasitesini genişlettiğini duyurdu. Dassault Systèmes’in müşterileri, kendi veri birikimlerini değerlendirebilmek amacıyla, yapılandırılmamış metin verilerinde bulunan önemli bilgilerin uygulanabilir içeriğe ve içgörüye dönüştürüldüğü yeni sanal ikiz deneyimlerine katılacak. Bu gelişmeyi mümkün kılansa, Dassault Systèmes’in, yapay zeka destekli semantik işleme yazılımları ve hizmetleri konusunda uzmanlaşan ve müşteri deneyimi analizi çözümleri sağlayan özel Fransız şirketi Proxem’i satın alması oldu.

Yapay zekanın modelleme ve simülasyon uygulamaları ile kombinasyonu, bütün sektörlerden 3DEXPERIENCE platformu kullanıcılarının verilerini iyileştirebilmelerini sağlayacak. Gereksinimler, yönetmelikler, müşteri ve kalite geri bildirimleri, sözleşmeler, ayrıca bilimsel yayınlar, araştırma raporları veya klinik deney sonuçlarında yer alan bilgilerin yorumlanmasını otomatikleştirip, tam bir sanal ikiz deneyimine dönüştürebilecekler. Bu ise, bir yandan inovasyonu teşvik eden görülmemiş işbirliği fırsatları yaratırken, diğer yandan işletme çapında planlama ve uygulamayı kolaylaştıracak. Ayrıca Dassault Systèmes’in gereksinim, ilaç geliştirme ve sözleşme zekası gibi yeni ürün teklifleri oluşturmasının da önünü açacak.

Dassault Systèmes’in Araştırma ve Geliştirme’den sorumlu Başkan Yardımcısı Florence Hu-Aubigny şunları kaydediyor: “Yapay zekanın ölçeklenebilir ve tekrarlanabilir olması için güçlü ve istikrarlı bir temsil modeli gerekir. Proxem’in yapay zeka destekli semantik veri yorumlama ve otomasyon becerileri, 3DEXPERIENCE platformu müşterilerine yeni fırsatlar sunuyor. Tüketici, hasta ve vatandaşlar ile yakın bağlantı kurma sürecini hızlandırarak, deneyim ve beklentilere dair içgörüler sunuyor ve yenilikçileri bağlama uygun, toplu bilgi ve birikim ile güçlendiriyor. 3DEXPERIENCE platformundaki sanal ikiz deneyimleri artık yapay zekayı bir üst aşamaya taşıyarak, iş zekasını ve farklı alanlardaki güçlü kaldıraçları ortaya çıkarıyor. Şirketler daha rekabetçi olmak için ürün tasarımı ve kalitesini yükseltme şansı yakalıyor.”

Dassault Systèmes, NETVIBES EXALEAD iş zekası uygulamalarını tamamlamak amacıyla, Proxem’in ana yazılımı Proxem Studio’yu 3DEXPERIENCE platformuna entegre etti. Bu da, eldeki yapay zeka modelleri portföyünü hızlandırırken, kamuya açık ve erişilebilir bütün içerikleri de yeniden kullanılabilir bir kurumsal bilgi grafiğine dönüştürüyor. Air Liquide gibi şirketler tarafından kullanılan, kural temelli doğal dil anlama, doğal dil işleme ve makine öğrenme teknolojilerinin bir kombinasyonunu sunan Proxem Studio, tedarik ağlarını, müşteri beklentilerini, pazar eğilimlerini ve işin farklı boyutlarını daha iyi kavrama imkanı sağlıyor.

Proxem’in kurucusu François-Régis Chaumartin, “Toplam bilginin yüzde sekseni yapılandırılmamış, uygulamaya aktarılamayan, metne gömülü bir halde bulunuyor. Dassault Systèmes ile birlikte çok yönlü bir sektör bilgi grafiği oluşturacağız,” şeklinde konuşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AvivaSA, yeni iletişim ajansını seçti

Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA, iletişim çalışmalarını önümüzdeki dönemde Excel İletişim ve Algı Yönetimi’ne emanet etti. Sabancı Holding ve 300 yılı aşkın geçmişe sahip dünya sigorta devi Aviva iştiraki olan AvivaSA, iletişim çalışmaları için Excel İletişim ve Algı Yönetimi ile anlaştı. AvivaSA, kurumsal iletişim, medya […]

Subscribe US Now

Betboo