CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİ İDSO İLE MÜZİK DOLU BİR AKŞAM

İstanbul Devlet Senfoni Orkestraso (İDSO), Cumhuriyet Bayramı’nı perşembe akşamı vereceği konser ile karşılıyor. İDSO Cumhuriyet Konseri, 24 Ekim 2019 Perşembe akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak. İDSO –  Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde şef Oğuzhan Balcı, solist Cihat Aşkın (Keman), solist Görkem Ezgi Yıldırım (Soprano), solist  Şenol Talınlı (Tenor)solist Zafer Erdaş (Bas), solist Ali Tüfekçi (Ney), solist Sercan Halili (Kemençe), solist Ayşegül Kostak Toksoy (Kanun), solist Erdem Şentürk (Ud) dinleyicileriyle buluşurken, konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Senfoni  Korosu’na eşlik edecek. İstanbul Senfoni  Korosu’nun şefliğini Gökçen Koray & Seval Irmak yapacak.

Konserde ayrıca; Ersin Antep “Anlatıcı” olarak yer alacak. Cumhuriyet Bayramı konserinin öncesinde, müzikolog Ersin Antep icra edilecek eserlerin içeriği ve hikâyeleri ile ilgili dinleyiciye bilgi aktaracak.

Şef Oğuzhan Balcı’nın yöneteceği Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki  “İDSO – Cumhuriyet Bayramı Konseri”nde Oğuzhan Balcı’nın  “Kaptan Köşkünden Manzaralar” ve “İstanbul Senfonik Süiti” adlı eserleriyle Felix Mendelssohn’un  “Mi Minör Keman Konçertosu” adlı eseri dinleyicilerle buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yerli bilişim sektörü için Ar-Ge yatırım ve destekleri kritik önemde

Uzman Posta Kurucu Genel Müdürü Gökalp Çakıcı >> Kurum ve şirketlerin bünyesinde gerçekleştirilen AR-GE faaliyetleri kısaca, ürün ve servislerin daha katma değerli, verimli ve rekabetçi olmasını sağlamaya yönelik olarak sürekli yürütülen geliştirme ve yenileme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Teknoloji ve bilişimin hemen her sektörde temel bileşen olmasıyla, şirket, sektör ve ülkelerin inovasyon ve […]

Subscribe US Now