Çinekop fiyatı yüzde 100 arttı

kobipostasi
Güney Marmara’da son dönemde artan balık fiyatları tezgahlarda tüketiciye yansırken kilogram fiyatı 50 liraya çıkan çinekop, kırmızı eti geçti.
Alınan bilgiye göre, hava sıcaklıklarının son günlerde artması denizlerde balıkların daha derinlere inmesine yol açtı. Denizlerden çıkarılan balığın bu nedenle azalması da tezgahlara yansıdı. Bursa’da hafta sonunda kurulan semt pazarlarında çinekopun kilogramı 50 liradan satışa sunuldu. Tüketiciler, pahalı olduğu için çinekoptan vazgeçerek fiyatlarını daha uygun buldukları diğer balıkları tercih etti.
Merkez Nilüfer ilçesindeki Beşevler Pazarı’nda tezgah açan balıkçı Ömer Kocaman, denizlerden çıkarılan balık miktarının son dönemde az olduğunu söyledi.
Balık fiyatlarının yükselmesindeki en büyük etkenin hava sıcaklıklarının artması olduğunu vurgulayan Kocaman, “Fiyatlardaki artış satışlarımıza da yansıdı. İster istemez etkiliyor. Çipura ve levreğin kilogramı 25, istavritin kilogramı 15-20 lira. Çinekopun fiyatı geçen ay 25 liraydı, şu anda 50 lira” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Türkiye’de elektrikli otobüs dönemi başlıyor

Akıllı kentsel dönüşümün hızlandırılmasında yeni bir model olan “Akıllı Şehir Projesi” için Tepebaşı Belediyesi’nin Avrupa Komisyonu’ndan aldığı 5 Milyon Euro hibe kapsamında 4 adet elektrikli otobüs düzenlenen törenle teslim alındı. Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası’nda düzenlenen törene ilgi büyük oldu. Törene Eskişehir Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, Tepebaşı Belediye Başkanı […]

Subscribe US Now

Betboo