Cezaevine Dünya Okuma-Yazma Günü’nde Kitap Bağışı

admin

UNESCO tarafından her yıl 8 Eylül’de kutlanan Dünya Okuma Yazma Günü’nde Atlas Kırtasiye, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi Kütüphanesine kitap bağışında bulundu.

30 yılı aşkın süredir kırtasiye sektöründe hizmet veren ve 90 yayınevi bayiliğine sahip Atlas Kırtasiye, her yıl okuryazarlıkla ilgili sorunlara dikkat çekmek amacıyla çeşitli faaliyetler düzenleyerek okuma yazmanın bireyler ve toplum için olan önemi vurguluyor.

Okumanın kadınların toplumsal yaşama etkin bir şekilde katılmalarını sağladığını ve özgüvenlerini geliştirebilecekleri beceriler kazandırdığını belirten Atlas Kırtasiye Yönetim Kurulu Üyesi Burak Saruhan: ‘ Cezaevlerindeki kadınlarımızın okuma oranına katkıda bulunmak, okur sayısını artırma gayesi taşıyarak bu anlamlı günde çalışanlarımızla birlikte böyle bir bağış yapmak istedik. Mahkum kadınlarımızın okuma bilinci oluşturmak ve kadınlarımızı topluma yeniden kazandırmak için kütüphanelerine roman, kişisel gelişim kitapları, edebi eserler gibi kitaplar bağışladık. Onlara insan gözüyle bakarak değerli birer birey olduklarını hissettirmek ve topluma yararlı bireyler olarak geri kazandırmak için elimizden gelen desteği göstermeye devam edeceğiz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Goodyear Türkiye’nin Mali İşler Direktörü Burcu Güvenç Demiryontar oldu

Goodyear’a 4 Kasım 2019 tarihinde Finansal Kontrolör olarak katılan Burcu Güvenç Demiryontar; 1 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla Goodyear Türkiye Mali İşler Direktörü olarak atandı. Burcu Güvenç Demiryontar yeni görevinde Goodyear’ın Türkiye’deki tüm finansal konularına liderlik edecek. BOĞAZİÇİ Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Burcu Güvenç Demiryontar Goodyear’a katılmadan önce Colgate-Palmolive şirketinde […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx