CDT Bilgi Teknolojileri, dünyada hızla yayılan sınır tarama çözümünü tanıtıyor

admin

Elektronik tasarım otomasyonu konusunda gerçekleştirdiği etkinliklerle sektöre ivme kazandıran CDT Bilgi Teknolojileri, dünyada hızla yayılan sınır tarama çözümü XJTAG Tasarım Geliştirme Sistemi ile ilgili düzenlediği çalıştayda tasarım, geliştirme, test ve üretim mühendislerine uygulamalı olarak ürünü tanıyıp kullanabilme olanağı sağladı. Bir grup yazılım ve donanımdan oluşan, test rahatlığı ile elektronik devrelerin kısa sürede kolaylıkla hazırlanmasına imkân sunan XJTAG, elektronik tasarım otomasyonu konusunun en önemli ürünlerinden biri olarak sektör yetkilileri tarafından büyük ilgi gördü. Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe çok sayıda firmadan farklı dallarda yaklaşık 50 mühendis katıldı.

XJTAG, gelişen teknolojiler nedeniyle daha karmaşık hale gelen baskılı devre kartlarının (PCB) üzerindeki fiziksel erişim sorunlarını çözebilmek için geliştirilen, entegre devrelerin pin durumlarını izleme, voltajlarını ölçme ya da entegre devrelerin alt bloklarını analiz etmede düzeltme tekniği olarak kullanılan sınır tarama teknolojilerinin en yenilikçi versiyonu olarak dikkat çekiyor. Elektronik tasarım ve üretim süreçlerini kısaltarak firmaların zamandan tasarruf etmesini sağlayan XJTAG için düzenlenen çalıştayda katılımcılar ürünün konseptiyle ilgili detaylı bilgi ve terimleri öğrenirken aynı zamanda ürünler ve tasarım için “Test” başlığı altında yer alan sınır tarama test çözümlerini de uygulamalı olarak deneyimleme imkânı buldular.

XJTAG ile ilgili düzenlenen etkinliklere gösterilen ilgiden memnun olduklarını, bu ilginin sektör için de önemli olduğunu vurgulayan CDT Genel Müdürü Alpay Göğüş, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Elektronik tasarım otomasyonu konusunda geniş bir yelpazede farklı sektörden pek çok firmaya toplam çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. Çalışmalarımızın yanı sıra hizmet verdiğimiz alanlarda seminer ve çalıştaylar düzenleme konusunu da önemsiyoruz ve bu eğitimlerle daha fazla insana ulaşmayı umuyor ve sektörün gelişmesini amaçlıyoruz. Bu kapsamda XJTAG ile ilgili gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte, daha önceki etkinliklerimizde de olduğu gibi katılımcılara ürünle ilgili en kritik bilgileri aktararak uygulamalı olarak ürünü kullanma imkânı sunduk ve yıl içerisinde ürüne eklenen yeni özelliklerle ilgili bilgileri de paylaştık. Bu sayede katılımcılar ürünü daha iyi tanıyıp ürünün kullanımının önemini daha iyi kavramış oldular. Bir grup yazılım ve donanımdan oluşan, test rahatlığı ile elektronik devrelerin kısa sürede kolaylıkla hazırlanmasına imkân sunan XJTAG için düzenlediğimiz etkinliklere beklediğimiz ilgiyi yakalıyoruz. Sektörün farkındalığını arttırmak ve gelişimini sağlamak adına bu tür çalıştay ve seminerleri düzenlemeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İkram Göktaş: Katılım bankaları yerli kalmalı

Katılım bankacılığı ve Vakıf Katılım’ın geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, katılım bankacılığına hem çalışan hem de müşteri anlamında talep olduğunu ifade etti. Katılım bankacılığının hala kendini anlatmaya çalıştığını belirten Göktaş, Vakıf Katılım’a 130 binin üzerinde iş başvurusu yapıldığını, bunun 100 binini üniversiteden yeni mezun gençler […]

Subscribe US Now

Betboo