BOSPHORUS TRIO’NUN İLK ALBÜMÜ “TURKISH PIANO TRIOS” TÜM DÜNYADA AYNI ANDA MÜZİKSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULUYOR

admin

Bosphorus Trio’nun Türk eserlerinden oluşan ilk CD kaydı dünyanın en önemli klasik müzik plak firmalarından olan Naxos tarafından 14 Ağustos’ta piyasaya veriliyor.

Bosphorus Trio’nun Türk eserlerinden oluşan ilk CD kaydı dünyanın en önemli klasik müzik plak firmalarından olan Naxos tarafından 14 Ağustos’ta piyasaya veriliyor.

Bosphorus Trio’nun tamamı Türk eserlerinden oluşan ilk albümü “Turkish Piano Trios” 14 Ağustos’ta tüm dünyada müzikseverlerle buluşacak.  Özgecan Günöz (keman), Çağlayan Çetin (çello) ve Özgür Ünaldı (Piyano) tarafından kurulan Bosphorus Trio, Türkiye’yi ve Türkiye’nin müzik kültürünü yurt içi ve yurt dışında başarıyla temsil ediyor. Kurulduğu günden beri birçok başarılı konsere imzasını atan Bosphorus Trio’nun ilk albümü dünyanın en büyük klasik müzik plak firmalarından biri olan Naxos tarafından tüm dünyada aynı anda piyasaya verilecek.

“Turkish Piano Trios” albümü Türkiye’nin önde gelen bestecileri Ferid Alnar ve Ferit Tüzün’ün trioları, İlhan Baran’ın Dönüşümler isimli Trio’su ve Oğuzhan Balcı’nın bu cd için özel olarak bestelediği Trio no.1 isimli eserlerden oluşuyor. 20. yüzyılın en önemli Türk bestecilerinden olan Ferit Tüzün’ün ve günümüzün önemli bestecilerinden Oğuzhan Balcı’nın trio kayıtlarının dünyada yapılan ilk kayıt olma özelliği yanı sıra piyanolu trio için yazılmış Türk eserlerinin bir kısmının tek bir albümde toplandığı ilk çalışma olması da albümün ilklerinden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

POZİTERA AİLESİNDEN KADINA ŞİDDETE TEPKİ

Sektör lideri ulusal ve uluslararası birçok firmaya hizmet sunan Pozitera Perakende Geliştirme Hizmetleri A.Şçalışanlarından örnek bir davranış. Kadına şiddetin gündemin ilk maddesi haline gelmesinden büyük üzüntü duyan Pozitera Ailesi bir çalışma başlattı. Şirket içinde başlatılan ve dalga dalga yayılarak genişleyeceğine inanılan çalışma kapsamında söylemler ve mesajlarla toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalığı […]

Subscribe US Now

Betboo